Anne Kedi İçin

Cakeyta

Merhaba evimizin yakınında bir kedi yavrulamış. Yavrularını bırakıp hiçbir yere gitmiyor dolayısıyla aç kalıyor. Elimde de kedi için uygun yiyecekler yok sanırım. Bugün köpeğimden kalan köpek maması ve biraz süt verdim. Kediler için ikisinin de uygun olmadığını biliyorum. Fakat en azından yavrular biraz büyüyenw kadar kediye bunlardan versem bir zararım dokunur mu? Ya da verebileceğim daha faydalı şeyler nelerdir

10 CEVAP

anjelik123

Haşlanmış yumurta iyi olur protein sütü sulandırıp verin veya laktozsuz süt verin yaş mamanız varsa onuda verebilirsiniz

Cakeyta

Evet sabahları da yumurta vermeyi düşünüyorum şuan evcil hayvanım olmadığı için yaş mamam yok ama elimden geleni yapacağım teşekkürler

sarmanbirkedi

Internetten de almayı deneyebilirsiniz. Geçmiş olsun bu arada

Gulsahka

haşlanmış tavuk ve yoğurtta verebilirsiniz ama tavuk her zaman değil. Bu arada biz köyde çok eskiden kendi yemeğimizden de veriyorduk yiyorlardı. makarna da yiyebilir bana kalsa en azından köpek mamasından daha yararlı olabilir. aç kalmasından da daha iyi. ama çiğ bir şey vermemeye dikkat edin. yoğurtta 3 günde bir verebilirsiniz.

Katya06

Lütfen süt vermeyin.. Gaz yapar kedide şişkinlik yapar. Zaten taze anne :) Yoğurt verebilirsiniz onun yerine. Tavuk haşlayıp götürebilirsiniz. Tavuk ciğeri verebilirsiniz.

anjelik123

Eğer alabilme imkanınız varsa yavru maması alırsanız daha faydalı olur

Cakeyta

Kronik rahatsızlığım sebebiyle şu günlerde sokağa çıkamıyorum maalesef ::(( yoksa gidip hemen mama alirdim ama mecbur evde olanlarla beslemek zorundayim :/

Cakeyta

Evet onu da düşüneceğim ama yine 1 haftadan önce elime ulaşmaz o süreç içini de düşünmek zorundayim, teşekkürler ????

Cakeyta

Dediklerinizi dikkate alacağiö cok teşekkürler

laktozsuz süt de bir seçenek