Sokağa Çıkma Yasağı Var, Köpeğimi Nasıl Tuvalete Çıkartacağım

Tarcinzeze

malum 2000 doğumlulara da sokağa çıkma yasağı geldi bu geceden itibaren. ben annemle yaşıyorum. annemde 65 üstü yani ona da sokağa çıkma yasağı var. Köpeğimin tuvalet ihtiyacını falan nasıl karşılayacağım. Bi fikir verebilir misiniz?
Bne köpeğimi biliyorum. Öleceğini bilse yine yapmaz eve. köpek çatlamasın ?

24 CEVAP

TATA4242

Soruyu soran kişiye şu konuşmayı yapmayı,kendime görev edindim;
Annenize birşey olmayacak,amaç onu korumak.Stres yapıp üzülmeyin,onunda üzülmesine izin vermeyin ve mutlu olun.Özellikle yemenize içmenize dikkat edin.Şekerli gıdalardan uzak durun.Çok yemek bağışıklığı güçlendirmez bunu unutmayın ve en önemlisi karbonhidrat bağışıklığı düşürür.Günlük 2 gün yiyin ve ara öğünde basit şeyler atıştırın.Sizde ölmeyeceksiniz,bunuda unutmayın.Gine amaç sizi ve sizin bulaştırma ihtimalinizi yok etmek.Yaşlılar semptomlar gösterir ama gençlerin bağışıklığı güçlü olduğundan göstermezler ama hala bulaştırıcıdır,bu sebeple sosyal mesafeye evde dahi dikkat etmek gerekir.Sonra sarılırız, öpüşürüz Türkiyem
Biz dünyaya örnek olalım,arkamızdan bakın Türkiye Cumhuriyeti virüsü yendi,halk kurallara uydu desinler.Televizyonda Çin virüsü nasıl yendi yerine Türkiye nasıl başardı?diye tartışsınlar,herkesin ağzı açık kalsın.

Dipnot :Televizyonu olabildiğince az izleyin.İnsan beyni,bu kadar bilgiyi kabul etmez,aklı karışır ve bu size stres olarak geri döner.Alanı olmamasına rağmen birçok profesör yanlış bilgiler ile, insanların aklını karıştırıyor.

TATA4242

2 gün yiyin demişim :)
Günde 2 öğün yiyin,ara öğünde sadece atıştırın.
Gözlerim doldu yazarken,yanlışlık için kusura bakmayın.Yanlışım olduysada kusuruma bakmayın.
Kolay değil arkadaşlar,gerçekden ama zorda değil,abartılacak bir durum değil bunlar,ileride çok daha kötü senaryolar görüceğiz,biz görmeyiz belki,torunlar görür ama maalesef durum bu.Yarasa yemek nedir,Avustralyada develerden sonra kediler,kuş nufusunu yok ediyor bahanesi ile onları öldürmeyi planlamak nedir?İnsanoğlu doğayı yok ettikçe,doğa dahada öfkelenecektir.

TATA4242

Doğrudur belkide 300 tldir,teyzen bizden iyi biliyordur.Allah bilir,kaç kere gezdi geldi :D

TATA4242

Son olarak ise köpek gezdirmek serbest vs.diye bir durum söz konusu değildir.Avrupada önlemlerden biride,evinize göre gidebileceğiniz mesafedir,bu mesafeden uzak bir yere gitmek demek,para cezası ile ısrar eden ise hapis cezası ile cezalandırılır.Yani markete giderken dahi,yasak olan kişiler izin almalıdır.

TATA4242

Adam yollamaz zaten :):)yollar demedim ki :D

TATA4242

Türkiye'de insanlar bir alem,çocuklar bir alem valla :D
O çocukları dışarı gırgır almaya gönderemezsin,annelerini filan döverler.Bu bahane ile yaşlılarda,hava almaya çıkıyor.

lwb

20 yaşındayım yasak geldi, ben de markete vb çıkıcam, sorun olmaz merak etmeyin yeter ki abartmayın

Tata, serbest değil demişsin. Anlatamadım galiba, ihtiyaç olarak geçtiği için hiçbir şekilde cezası yok. Tabi ki evine yakın sınırlar içerisinde.

Yurtdışı mevzusundan bahsediyorum, internette haberlere de bakabilirsin ya da tanıdıklarıma sorabilirsin onaylayacaklardır