Sokağa Çıkma Yasağı Var, Köpeğimi Nasıl Tuvalete Çıkartacağım

Tarcinzeze

malum 2000 doğumlulara da sokağa çıkma yasağı geldi bu geceden itibaren. ben annemle yaşıyorum. annemde 65 üstü yani ona da sokağa çıkma yasağı var. Köpeğimin tuvalet ihtiyacını falan nasıl karşılayacağım. Bi fikir verebilir misiniz?
Bne köpeğimi biliyorum. Öleceğini bilse yine yapmaz eve. köpek çatlamasın ?

24 CEVAP

ZehraBulutt

Hemen kapının önüne kadar çıkarıp yaptırsanız, o kadardan bir şey olmaz herhalde, görseler bile bir şey demezler bu geçerli bir bahane çünkü.

Anonymus552223

Toplu toplu oturulmasini engellemk icin o ya sokaginizda etrafta kimse yokken 10 dk yuruyuo eve gitmenize kimse birsey demez bence

Zeynepulku

Sokakta polis vs gezer mi bilmiyorum evden çok uzaklasmadikca bir şey olmaz diye düşünüyorum

Anonymus552223

Tata belediye kopek gezdirmek ici adam yollayacak mi saniyorsun:D acik havada hicbiryere dokunmadan ve sosyal mesafeyi koruyarak yurumek bulastirmaz. Ama herkese herseyi anlatamadigin ici mecbur tumden yasakliyorlar

Anonymus552223

Tek basina yollamak aşiri tehlikeli yaa. Sabah körunde falan çikar

Anonymus552223

Ne bileyim belediyeyi ara falan demissin ya ondan:)

ZehraBulutt

Yok kolonya döken falan görmedim gerçi evden çıkmadım günlerdir, komşu amca maaşını çekmeye ilçe merkezine gitti nasıl yakalanmadı anlamadım, oğlu bizim binada oturuyor ama oğluna güvenip kartını vermemiş :) Teyzem de geçen gün evden kaçıp gırgır almaya gitmiş, yerdeki kırıntıların temizlenmesi aciliyet arz ediyordu herhalde :) Evde 3 tane genç var halbuki. Bi de korkutmak icin 3000 lira diyorlarmış ama 300 lira ceza yazıyorlarmış, öyle diyor :)

merhaba,
yurtdışındaki ülkelerde herkese yasak olmasına rağmen köpek gezdirmek serbest. bir şey olacağını sanmıyorum köpeğinizi gördüklerinde. çabuk derler sadece

TATA4242

Bulunduğunuz yerdeki yetkili mercii ile irtibata geçebilirsiniz.Bu durumda belediye ekipleri yardımcı olucaktır.Dilerseniz tüzel kişiliği bulunan dernek veya vakıf gibi kuruluşlardan özel yardım alabilirsiniz.Şuan için,korkmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değil.Bu yasağın gelmesindeki ilk nedenlerden biri,gençlerin yaşlarına güvenerek,nasıl olsa bana birşey olmuyor,mantığı ile dışarı çıkmasıdır.Halbuki taşıyıcı olmak için yaş sınırı yoktur.Bu yaş grubundaki kişiler virüsü semptomlar göstermeden atlattığından ve bu dönemde bilinçsizce başkalarına bulaştırdığından,özellikle 65 yaş üstü için,tehlikeli grup olarak kabul edilirler.Bu işin yaşı yoktur,bağışıklığı düşük her insanın,kendisine dikkat etmesi gerekir.Bağışıklığı yüksek dahi olsa,bağışıklığı düşük olan birine bulaştırmamak için,hem kendi iyiliği hemde başkalarının iyiliği için tedbir almalıdır.

ZehraBulutt

Polis merkezi yerde olur mahalle arasında bir şey olmaz. Bizim burda yaşlılar evden kaçıp emekli maaşı cekmeye falan gidiyorlar ya :) Yaşlıları evde tutamıyoruz bakalım gençler uyar inşallah yasağa.

TATA4242

Ahh Esra yaa, ben valla billa bu insanları hala anlayamadım.

Gulsahka

kalabalık ortama girmedikçe sıkıntı olacağını düşünmüyorum. geç vakte yakın biraz mahallede gezdirebilirsiniz. Bir de tavsiyem tek başına çıkıp gezip gelmeyi alıştırın. bizim komşunun köpeğini tek gönderiyorlar kendisi gezip geliyor. ama şimdilik sakin yerlerde dolaştırabilirsiniz.

TATA4242

Ya onlar izin işleri cart curt için,dernek dediklerimde bu konuda yardımcı olabilir.Yani şimdi maması mesele,herşeyi ayrı bir mesele,küçük bir yerde ise.

TATA4242

Esra sizin orda yaşlıların üstüne,kolonya dökmüyorlardır inşaAllah

TATA4242

Ama yaşlı dede ve ninelerimizi anlıyorum.Arkadaş ilk başda insanlara 65 yaş üstü risk grubu dediler,adamlar zaten ölüme yaklaşmış(kimin ne zaman ölüceği belli olmaz)onlarda ölücem diye stres yaptı.Amaç onları korumaktı ama dünya bunu anlatamadı.Bende başından beri bağışıklık dedim,kimse dinlemedi.Dünyada hiçbir hastalığı olmadan koronadan ölen,biri 18 diğeri 19 yaşında gençler var.Niye ölüyorlar kronik rahatsızlığı yok?
Çok basit bağışıklık sistemi güçsüz.