Doberman Mı ? Rottweiler Mi ?

Selin8441

Bu iki köpek arasında kaldım ikisindede aradığım özelikler var ama hangisi olduğuna karar veremedim ?

15 CEVAP

tubanur

Gidin bir barınağa, enerjiniz hangi canla uyum sağlıyorsa onu sahiplenin.

MarlaGrey

Sokakta veya barınaklarda bir sürü yuva arayan köpek var bence sahiplenin.Cins olmasına gerek yok.

Rotta sahibine karşı agresiflik olabiliyor ne demek.. Yapmayın Allah aşkına :)

Phentos441

Tabiki rottweiler çünkû ama bu benim gorusum daha tatli bir yapilari var ve dobermandan daha kaliplilar ayrica eve bi hirsiz girse veya birisi doberman hemen havlayarak saldirir (gece girerse ) rottweiler ise sessizce onu takip eder ve niyetinin iyimi kotumu izler iyiyse veya kararsiz kaldiysa havlayarak size haber verir ama saldirmaz ama niyeti kotuyse aninda ensesinde biter 've sonrasinda havlayarak size haber verir dobermanlarda here bu ozellik gozlenmemistir bu yuzden rot sahibi biri olarak onerim rottweiler ama senin tercihin tabiki :)

Rotlarda bi süre sonra sahibine karşı agrasiflik gözlemlenebiliyor. Dobermanda enerji olarak yüksek bi köpek. İkisininde koruma ve bekçilik güdüleri yüksek. Ben olsam doberman seçerdim

denizvepamuk

bence rott

Turkiye

İkisi de çok guzel özelliklere sahip kopekdirler ama doberman rodvqydira göre daha çok vik ve hızlıdır rot kuyruğu küçükken 3 ila en fazla 6 arasında kesilmektedir (veteriner tarafından ) doberman ise kullak kesimi 1 ila 4 ay arasında desir kuyruk kesimilerli ise rodvaydirdan pek farklı değildir rodvaydir köpekleri çok çabuk egoitoime uyarlar çocuklarla arası iyidir ve herkes tarafından beslenebilir ama doberman Amerika veya benzeri başka ülkelerde sıklıkla egitilim vede polis köpeği olarak bilinir yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Gizemkara

Doberman al daha iyi

FParadox

Bence rott sebebi daha samimi olması daha sevecen olması

musti17

pitbull daha iyidir... y da çin aslanı

deniz12

Rott

dollfacepersian

Türkiye
Irklar hakkında yeterli ve doğru bilgiye sahip değilsiniz. Ve kulak kuyruk kesimi tamamen estetik amaçlı,canice bir yöntemdir.Köpeğe sağlık ve psikolojik açıdan zararı vardır ayrıca. Türkiye de ve birçok yabancı ülkede insanca bulunmadığı için yasaktır. Sizin daha güzel görünüyor diye kolunuzu kesseler nasıl hissedersiniz?
Irk konusuna gelirsek iki ırkta baskın ırk kategorisinde ırklardır. İkisine de tecrübesiz kişiler bakamaz,onların elinde tehlikeli bir hâlâ gelirler. Ayrıca her ırkın içinde farklı karakteri olan kopekler vardır.Aynı insanlarda ki gibi. Yani çocuklarla anlaşma ,kolay eğitilme vb. kopeğin karakterine bağlıdır.
Niluferkaya
Sizin de kopek ırkları ve kopekler hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız var. Rottweiler da sahibine karşı agresifleşme uydurulmuş bir şeydir. Liderlik iyi sağlanırsa hiç bir ırk ne sahibine ne de başkasına saldırganlık göstermez. Koruma olayı ise her ırkın içerisinde koruma yapan ve yapmayanı vardır. Bu hayvanın içinde olan bir şeydir. İçinde yoksa eğitimini alsa dahi koruma yapmayabilir.
Forum sahibine
Anladığım kadarıyla ilk köpeğiniz ve koruma için istiyorsunuz.
Öncelikle ilk köpek olarak bu ırklar yani baskın ırklar kesinlikle uygun değildir.
Ve her ırkın içerisinde koruma yapanlar ve yapmayanlar bulunur. Neyden korunmak istiyorsunuz? Dışarıda size saldırmak için bekleyenler mi var? Hiç sanmıyorum. Köpek sahibi olurken köpeği sırf korusun veya beğendiğimiz için almak kesinlikle doğru değildir. Öncelikle ırka değilde sizin günlük bir köpeğe ayıracak ne kadar zamanınız var ve gerçekten bu kadar büyük ve ciddi bir sorumluluğa hazır mısınız o önemli. Sonra zaten sizin karakterinize ve yaşam tarzınıza uygun kopek bulmak kolay.
Size tavsiyem bunları iyice kafanızda tartmanız ve Cesar Millan'nın kitaplarını okuyup programını izlemeniz ve Youtube dan Kral Köpek Ailesinin videolarını izlemenizdir. Bunları şiddetle tavsiye ediyorum

dollfacepersian

E sizin zaten köpekleriniz var? Neden bir tane daha istiyorsunuz? O kadar köpeğe nasıl bakıyorsunuz? Şuan hiç anlam veremedim

Ben eskiden rot besliyordum. Doberman' ın enerji seviyesi çok yüksek olabilir. Bence sana en uygunu rotweiler olur...

Selin8441

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim