Kedimin Poposunu Siliyorum?

kedimedisever

Kedim cins bir kedi. Tüyleri çok uzun değil ancak tekir kediye göre uzun ve dışkısını yaptıktan sonra tam olarak poposunu temizleyemiyor dışkı kalabiliyor. Tüylerinden dolayı temizleyemiyor. Evde namaz kılıyoruz bu yüzden evde pis pis gezmesi yataklara vs çıkması hoşuma gitmiyor. Tuvaletini yaptıktan sonra sirkeli su sıkıp kuru peçeteyle hafifçe siliyorum ve sonrasında kendisini yalaması için bırakıyorum. Doğru mu yapıyorum bilmiyorum. Ya da nasıl bi yöntem uugulamalıyım?

12 CEVAP

Kedinizin popo kısmındaki tüyleri kısalttırabilirsiniz veterinerinize alternatif olarak.

sarmanbirkedi

Sirkeli suyu seyreltin çokça çünkü sonra kendini yaliyor ve her gün sirke yalasin istemezsiniz. Arkadaşın dediği gibi ordaki tüyleri kisaltabilirsiniz. Bir de eğer sürekli siz temizlerseniz o temizlemeyi bırakabilir

Gulsahka

sirkeli suyla değilde saf ılık su ile yapsanız daha iyi olur. Bu arada kaç aylık. böyle alışması da iyi değil. o zaman hiç temizlemez falan.

BalliBadem

Bence oradaki tüyleri tıraş ettirtin sürekli siz silerseniz hiç yalamayabilir

anjelik123

Ben kendi kediminkisi kesmiştim temizlemesi daha kolay oluyor hem totosundaki hemde oraya gelen tüyleri kesim kendi temizler uzun diye uğraşmıyor olabilir

Alaracatlover

Bu tarz için temizleme mendilleri var alabilirsiniz :)

kedimedisever

Popo kısmında tüy yok aslında üst bölgeleri tüylü ama oturup kendini yalarken o tüyler poposunu kapatıyor. Veterinere söyledim tüylerinden dolayı dedi bi çözüm sunmadı.

kedimedisever

Popo kısmında tüy yok aslında üst bölgeleri tüylü ama oturup kendini yalarken o tüyler poposunu kapatıyor. Veterinere söyledim tüylerinden dolayı dedi bi çözüm sunmadı.

kedimedisever

Ben peçeteyle siliyorum sonra tekrar su sıkıyorum kendisi yalıyor yani yine temizliyor kendisini. Yani sonuç olarak ben silmeyim mi?

NSukun

Rahatsız olmuyorsa kedi silin içiniz nasıl rahat ediyorsa öyle devam edin. Ama kedi rahtasiz oluyor tirmalayip isiriyorsa yaparken yapmayın tabi

cevizhanimm

Uzun tüylü kedilerde oluyor genelde ama fazla silmek de pişik yapabilri

BalliBadem

Uzun tüylü kedi mamalarının dışkıyı sertleştirip tüylere yapışmayı önlediğini duymuştum ama emin değilim deneyebilirsiniz kendi mamanızla karıştırada bilirsiniz