Masamın Irkı Ne?

Sedi

Ben Norveç orman kedisi olduğunu düşünüyorum. Peki sizce ne?

6 CEVAP

Siyammm

Uzun tüylü her kediye Norveç demeyin lütfen. O kediyi parayla alamassınız

TATA4242

Kediniz tekir bir kedi,eğer Ankara kedisi,Van kedisi gibi türlerin kırmasını sahiplenmediyseniz,Norveç orman kedisi olması,imkansıza yakındır.Saf ırk olarak bulunan ve nadir bu türler ile çiftleştirildiği olmuştur.Norveç orman kedisi üretim bir ırk değildir,tarihi eskilere dayanır ve tilki gibi hayvanları kovalamasıyla bilinir.Maine Coon ile benzerlikleri bulunur ve bu sebeple,iki tür çiftleştirebiliyor.Her ikiside büyük kedi ırklarıdır.Bu iki türün,pati boyutu normal bir kedinin iki katıdır,kafa yapıları ise çok büyüktür.Bunun haricinde en dikkat çekici özelliği,boylarının uzunluğu ve omuz yüksekliğidir.Bu tarz kediler için,evcil aslan diyebiliriz.

sarmanbirkedi

Melez kedi. Uzun ömürlü olsun

Anonymus552223

Aynı buna benzeyen bir kedi sahiplendirmistim, annesi sarmandi, babasi da uzun tuylu bir kediydi sanirim. Bunun da cok hafif sari alacalari var

Kuzucansu44

Norveç Orman Kedisi çok daha fazla tüylü oluyor. Sizinki sanki orta uzunlukta tüyleri olan bir cins gibi. Zaten cinsi önemli değil, güzel bir kedi uzun bir ömrü olsun inşallah

Sedi

Ben ırk ayrımcılığı yapmıyorum, sadece kedimin ırkını merak ediyorum o kadar. Ve her uzuntüylü kediyede Norveç demiyorum, eğer deseydim buraya Birman, İran kedisi, ragamuffin falan yazardım, araştırdım ve en çok Norveç'e benziyor, melez olduğunu tartışmayalım, Apaçık ortada melez olduğu ama melez diyib geçmek istemiyorum. Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim!