Bu Para İle Ne Alabilirim?

Zeke

Arkadaşlar ben sağdan soldan para topladım sokak kedilerim için.
Şuanda 400₺ var elimde, 500'e kadar çıkmamda bir sakınca yok.

Mamamız azaldı, bitmeden yenilerini almak istiyorum.
Korona sebebiyle stok yapmak niyetindeyim, evde yer var 15'er kiloluk mamalar alabilirim.
Yakın zamanda kargolar da kısıtlanabilir diye endişeliyim. Açıkçası hedefim 30 kg kuru mama alıp uzun süre rahat etmek.
Bir de para artırıp yaş mama alırsam muhteşem olacak.

Ben normalde Reflex alıyordum, seviyorlar. Ama artık ben bile sıkıldım değiştirmek istedim. Sanki onlar da biraz sıkıldı. Bir de çok tok tutmadığını düşünüyorum. Ve fiyatı sürekli artıyor:/

Onun dışında fiyatı uygun olan şunları bulabildim ve burada araştırdım sonuçlar;
Bonacibo(sitede en çok öneri buna ait,sıcak baktığım mamalardan)
Micho(çok önerilmese de listede)
Enjoy(bazıları çok seviyor,bazıları hiç)
Mito(buna karşı çok sıcak değilim)
Luis(hiçbir bilgi yok)
Obivan(4 kişi falan sormuş, çok yorum yok)

Son 2 mama hakkında burada neredeyse hiç yorum yok.

Unuttuğum olabilir.
Özet olarak sizden ricam bu bütçeyle alabileceğim, sokak kedileri için uygun mama önerebilir misiniz?
Ben nedensizce Obivan'a sıcak bakıyorum. Bir de Bonacibo.

Sizin fikirleriniz neler?

23 CEVAP

Zeke

@sarmanbirkedi @NSukun
Ben de o mamalara sıcağım. Bir de 2 veya 3 çeşit alıp değişimli kullanma taraftarıyım.
Teşekkür ederim

LadyAndCat

Champion Mama’nın ********’daki yorumlarını da göz önünde bulundurarak önerdim açıkçası ve tabii fiyat olarak uygun olduğu için.
Yine biraz bakınca 3 seçenek daha buldum.
Paw Paw 15 TL = 97 TL.
Enjoy 15 TL = 99 TL.
Pro line 15 TL = 145 TL
Sokaktakiler için Pro Line almıştım daha önce memnun kalmıştım.*
İki mamayı da karıştırabilirsiniz.
Lütfen bu mamalarla ilgili deneyimlerinizi paylaşın daha önce kullananlar.

•Micho = Yiyorlar.
•Pro Line = Yiyorlar.
• Mito = Hepsi sevmiyor.
• Friskies = Severek yiyorlar.
Bunlar benim denediklerim !

LadyAndCat

Zeke’cim tekrardan belirtiyorum.
Ücretsiz olarak Belediyelerin Veterinerlik Hizmetleri mevcut !
Sokak kedileri için tüm ülkede ücretsiz olarak kısırlaştırma hizmetleri veriliyor.
NE MUTLU :) YETER Kİ İSTEYİN.
Siz kedi taşıma kutusu bulun veya alın. 1 kutuya 2 kedi koyarsınız.
Şöyle 4-5 kutuya ihtiyacınız var.
Lütfen alışverişinizi de online yapın sağlık önlemleri çerçevesinde.

Zeke

@LadyAndCat
Hepppsine bakıcam:)

Raubeyaz

Veterinerimin önerisi ile pro performans aldım 15kg 200 tl
500tl bütçeniz varsa 2 paket 10kg pisi pisi kedi kumu toplam 60tl oluyor. Geri kalan paranız ile ister yaş mama isterseniz de daha çok kum alabilirsiniz. Kuru mama kediniz tekse 1 yıl gider. Kum en önemlisi.

Sudeckmkc

Trendline ve enjoy seviyor mahalledikiler paw paw en ucuzu ama sadece çok acıktıklarında zorla yiyorlar. Yaş mama için yarım kilo tavuk ciğeri (5tl falan) kabak bulgur patates havuç vs beraber haşlayıp püre yaparsanız çok severek yiyorlar kendi kedilerime de öyle yapıyorum bazen. Bütçemin yettiği yaş namaların içeriği hoşuma gitmiyor çünkü

Raubeyaz

O zaman sokakta ki canlar için en iyisi ve ucuzu enjoy

BalliBadem

@ozzy35
içeriğine baktınız mı bence cat chow değil rabbit chow marka adına satıyorlar %2yada4 et kalanı sebze ve tahıl REZALET