Bu Para İle Ne Alabilirim?

Zeke

Arkadaşlar ben sağdan soldan para topladım sokak kedilerim için.
Şuanda 400₺ var elimde, 500'e kadar çıkmamda bir sakınca yok.

Mamamız azaldı, bitmeden yenilerini almak istiyorum.
Korona sebebiyle stok yapmak niyetindeyim, evde yer var 15'er kiloluk mamalar alabilirim.
Yakın zamanda kargolar da kısıtlanabilir diye endişeliyim. Açıkçası hedefim 30 kg kuru mama alıp uzun süre rahat etmek.
Bir de para artırıp yaş mama alırsam muhteşem olacak.

Ben normalde Reflex alıyordum, seviyorlar. Ama artık ben bile sıkıldım değiştirmek istedim. Sanki onlar da biraz sıkıldı. Bir de çok tok tutmadığını düşünüyorum. Ve fiyatı sürekli artıyor:/

Onun dışında fiyatı uygun olan şunları bulabildim ve burada araştırdım sonuçlar;
Bonacibo(sitede en çok öneri buna ait,sıcak baktığım mamalardan)
Micho(çok önerilmese de listede)
Enjoy(bazıları çok seviyor,bazıları hiç)
Mito(buna karşı çok sıcak değilim)
Luis(hiçbir bilgi yok)
Obivan(4 kişi falan sormuş, çok yorum yok)

Son 2 mama hakkında burada neredeyse hiç yorum yok.

Unuttuğum olabilir.
Özet olarak sizden ricam bu bütçeyle alabileceğim, sokak kedileri için uygun mama önerebilir misiniz?
Ben nedensizce Obivan'a sıcak bakıyorum. Bir de Bonacibo.

Sizin fikirleriniz neler?

23 CEVAP

Anonymus552223

Bonacibonun 15 kg ligi yok, *********dan alacaksaniz micho alin. 1 kac farkli mama alin bence

sarmanbirkedi

Bonacibo 15 kg yok on tane 1.5 kiloluk kitten var. Micho kullanıyorum iyi olduğuna emin olabilirsiniz gayet saglikli kediler. 15 kg da mystic alabilirsiniz o da çok iyi. Reflex,obivan vs onermiyorim

ozzy35

purina catchow 15 kilosu 225 tl hepsinden iyidir

Anonymus552223

Ya da 350sini kisirlastirma icin kullanip 150sini 15 kiloluk mana alabilirsiniz. Eski konularinizdan bildigim kadariyla bahcenizde maddiyattan dolayi kisirlastiramadiginiz kediler vardi.

LadyAndCat

Yaş Mama Olarak:
Bona Cibo: 400 gr x 12 = 60,50 TL.

Champion Mama alsan 30 kg 130.
Yaş Mama Alsan Büyük Boy 60,5
Üzerine 200 Lira da artacak :)

Bizim bahçede dişi kediler var , erkek yok demiştin. O hiç belli olmaz.
LÜTFEN ŞU KIZLARI KISIRLAŞTIR.
Bu konuda da senden haber bekliyoruz :)

ozzy35

yer neresi izmir bornovada ücretsiz yapıyorlar sadece randevulu çalışıyorlar

BalliBadem

Bende *********da luis kedi mamasını gördüm fiyatı çok uygun ve yorumlarda olumluydu yine indirimli yaş mamalardanda alırsınız bence 30 kg nun hepsini aynı marka almayın mesela 15 kg bi marka 15 kg başka bir marka yada aroma daha güzel olabilir

Zeke

@BalliBadem ben de oradan gördüm:) fiyatı çok uygun geldi diye elim bi gitti..
Aynen 30 kg farklı alıp gerekirse karışık verme niyetindeyim:) ben onlara mamalarını verirken bile sıkılıyorum:( onlar da bıkmıştır artık. Arada da yaş mama harika olur bence:)

Zeke

@Raubeyaz
Çok teşekkür ederim ancak benim ev kedim yok şuanda:)
Bahçedeki bayaaa nüfuslu kedilere annelik yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince:))
O sebepten hem ucuz,hem tok tutacak mama arayışındayım..

Dediğiniz mamayı duymamıştım ama fiyat olarak yorumum şu, biraz daha uygununu almak istiyorum.:(
Bütçem giderek daraldı, yeniden çalışmaya başlayana kadar idare etmek durumundayız..

bbeyzvv

daha önce bu çok konuşuldu arama kısmına uygun fiyatlı mama sokak kedileri için mama vs yazarsanız çıkar sonuçlar

LadyAndCat

Zeke’cim

  1. Micho 15 kg 140 TL.

  2. Cat Chow 15 kg 250 TL.

  3. Friskies 10 kg 150 TL.

  4. Champion 15 kg 115 TL.

Zeke

Hahaha yaa çok şekersiniz :D
Ay ben de kısırlaştırmak istiyorum zaten. Ama hangi birini kısırlaştırıcam ki müdavim 6 tane kızımız var:( o da şimdilik:(
Benim bulunduğum şehirde kısırlaştırma işlemi 450₺'ydi en son.

Önceki konu şuydu, belediye yapmadığını belirtmişti:( şuanki durumu bilmiyorum virüs sebebiyle kapandı mı kapanmadı mı..Ama önceliği köpeğe verdiğini ve kedilerin 2. plana atıldığını söylemişti.

Belediye için araya tanıdık sokup hallettirmeyi düşünüyorum. Geçenlerde birkaç tanıdığa ulaştım. Hallederiz dediler:) inşallah güzel haberler vericem size:)

Sanırım şimdiki paramızı mama için kullanacağız. Çünkü bizim kızlar asla doymuyor:D

Zeke

Öneri yapan herkese çok teşekkürler:)

sarmanbirkedi

Champion almayın gerçekten çok kötü bir mama. Bonacibo yaş mama ve micho/mystic/bonacibo alın bence

NSukun

Mystic içerik olarak güzel duruyor fiyatı da uygun