Çocuk Ve Kedi

cckzk

Benim dokuz yaşında bir kardeşim ve altı aylık bir kedim var, şöyle ki; kardeşim kediyle oyunlar oynamak istiyor, yakalamaca, top vs. fakat kediyi bir miktar sıkıştırıyor olabilir. Kedi huyu gereği tırmalamayan bir kedi. Sadece çok bunalırsa tırmalıyor. Kardeşimle bu tarz oyunlar oynarken çok keyif alıyor gibi gelmiyor, kaçmaya yer arıyor ama kardeşim çıkarıp geliyor, kediden pas atmasını vesaire istiyor. Ama kardeşimi tırmalama girişimi yok. Sabrediyor açıkçası, engel olmaya çalışıyoruz ama olamıyoruz. Kedi kucakta gezmeyi falan seviyor kardeşim biraz daha sıkı tuttuğundan kaçmak istiyor ama tırmalama girişimi olmadı. Daha çok müdahale edelim mi, bir zararı olur mu?

8 CEVAP

Anonymus552223

Kardesiniz kucuk degil, kedilerin nasil tutulacagini, nasil rahat ettiklerini, anlayacagi dilden anlatin. Surekli basinda duramazsiniz sonucta kendisi ogrenmesi lazim. Ben o yaşta bebek tutuyordum kardesime bakiyordum:)

BalliBadem

Kedi bunalıp zarar görmüyorsa sıkıntı olmaz ama kardeşinize anlatın anlayacak yaşta kedinin canlı olduğunu empoze edin benim kardeşimde 8.5 yaşında a tipik otizimli bademi o 7 yaşındayken aldık ve çok güzel anlaşılıyorlar badem gidiyor kardeşim uyurken ayak ucuna yatıyor oynuyorlar gün içinde yani anlatmak istediğim kardeşiniz anlayacak yaşta siz anlatmanıza rağmen devam ediyorsa anlamadığından değil anlamak istemediğindendir

sarmanbirkedi

Aynen epiglottise katılıyorum. Kardeşiniz küçük değil ve sakin bir dille onun canının yanabilecegini ve daha sakin olması gerektiğini öğretin.

Bulutcemre

Zaten canı çok yansa tepki verir yavrunuz ama siz yine de kardeşinizi aklınıza geldikçe uyarın.

surpriz

ben müdahale edilmemesi taraftarıyım. her ikisi de bence nasıl davranmaları gerektiğini bilirler. kediniz kardeşinizin duygularını hissediyordur belki de yaşı büyük birinden o muameleyi görse tırmalar ama yaşı küçük olanları bence anlıyor kediler. belki kardeşinizi kedinin daha çok seveceği oyunları seçmesi şeklinde yönlendirebilirsiniz. kedi oltası vs gibi

cckzk

Uyarıyorum anlıyor tamam diyor ama bir iki saat sonra tekrarlıyor, yapmıyor birkaç gün sonra... Kedi artık topu ayağıyla durdurup vermiyor, kendilerince hallediyorlar gibi...

Ayseenur10

Oyunlarına sizde dahil olabilirsiniz böylece kardeşinizi yönlendirmiş olursunuz, birde uyarıları empati kurmasını sağlayarak yapabilirseniz daha etkili olabilir

cckzk

Anladım çok sağ olun