Yavru Kedi Kısırlaştırılmış Kedi Maması Önerisi

gogomars

İyi günler,6 aylık kedim için başından beri pro plan kitten kullanıyorum kısırlaştırdıktan sonra öneri istediğimde veteriner royal canin kısırlaştırılmış mama ile kullandığım mamayı karıştırıp vermemi tavsiye etti.İnternette N&D çok öneriliyor onu mu alsam acaba dediğimde bazen alerjik reaksiyon gösterebildiğini söyledi.Benimde araştırdığım kadarıyla bu 2 mamanında önüne koyuluyor N&D her yerde bende kararsız kaldım.Şimdilik 2kg royal canin sipariş ettim pro plan ile karıştırıp vermek için.N&D kullanıp alerjik bir etki gözlemleyen oldu mu ? Bu arada mamayı veterinerden almıyorum ticari bir kaygıyla önerilmiş bir şey değil.

7 CEVAP

Kuzucansu44

Ben hem kedilerime hem de köpeklerime Nd kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım ve açıkçası ben yaşayanı da görmedim. RC iyi bir mama değil. Bir zamanlar bende iyi sanıyordum ama değil. RC ye vereceğiniz parayı Nd ye verin.

Kuzucansu44

Benim bir kedimin tavuk alerjisi olduğu için balıklı ve portakallı olanı kullanıyorum. Diğer kedim ise narlı ve tavuklusunu yiyiyor. 2 side çok severek yiyiyor. Balıklı veya tavuklu alabilirsiniz. Nd ye itiraz eden kedi çok azdır zaten

BalliBadem

Bence deneyin nd kesinlikle daha kaliteli önce ufak boy alın kötü sonuç olursa bırakırsınız iyi gelirse devam edersiniz

gogomars

Peki N&D hangi çeşidini tavsiye edersiniz ?

gogomars

Cevaplar için teşekkürler.O zaman dediğiniz gibi yapmakta fayda var 1kg N&D alıp deneyeceğim severse N&D ile devam :) ????

sarmanbirkedi

Kuzuluya hayir diyen cok az

azmaniko

Nd kullanıyorum ben de. Tavuklar daha çok alerjiye neden olabiliyor. Nd mama içinde değiştirerek veriyorum bir sıkıntı yaşamadım. Sürekli tavuk verince alerji oluyor benimki.