Neyapicagimi Bilemiyorum Artik...

Kubyusbaskent

Merhabalar.... Bizim kız kendini sevdirmemekle birlikte tarama ve göz temizleme esnasında da çılgınlar gibi kaçmaya başladı. Yani bizimle aynı odada uzanıyor vs falan ama oyun oynamıyor bizimle. Özellikle eşim ayaktayken sürekli tetikte. Bazen merdivende uzaktan sevdiriyor kaçıyor oyun yapıyor sanırım. Ayak uyduruyoruz lakin bu ürkek tavrını bırakması için ne yapmam gerektigini anlayamiyor çare de bulamıyorum. Sakinleştirici müzikler konuşmalar vs bunlari deniyorum lakin halaaa aynı hazıranda 1yasina giricek yaklaşık 5aydir birlikteyiz bu yüzden mi bu durum geçici mi napsam da yararlı olsam die kendimi heder ettim. Rica ediyorum konu ile ilgili derin cevaplar verin. Evet anlıyorum her kedinin kendine özgü bir karakteri vardır. Kızımı bu şekilde kabul ediyorum lakin üzülüyorum... Kendi halinde mutsuz takılıyor gibi geliyor.

15 CEVAP

Aysenmstura

Bizimki de önceden kucaktan inmezdi bacaklarıma dolandırdı artık pek pas vermez oldu yanımızda uyuyo nereye gitsem o odaya geliyo ama pek sevdirmiyo artık kendini sanırım büyüdükleri için böyle yapıyorlar bizimki de mayıs sonunda 1 yaşına girecek

Kubyusbaskent

Dilaraxx son zamanlarda kizana girdi en enteresan durumu bu durumu bitince kisirlastiricaz. Onun verdiği bı mirnavlik durumu olur die düşünmüstuk yalnız o bile yakinlastirmadi :( sanırım eşim çok sık boğaz ediyor bu da etken olabilir.

Zeke

Bence oyun oynamak enerjisini atmak istiyor.
Kedi oltası denen oyuncaklar var, belki zaten sizde de vardır ama o tarz şeyleri çok seviyorlar genelde.
Kopmayan kalın ipler var, onlardan alıp ucuna birşey bağlayıp atın deli gibi oynar.

Kendini çok sevdirme taraftarı değilse yaş mama verirken kucağınızda verin. Kucağınıza geliyorsa kucağınızda uyutun.

Sanırım eşiniz de kedinize pek alışamamış veya korkuyor, böyleyse onu hissettiğinden de huzursuz olabilir kediniz :(

Carathras

Merhabalar, dişi kedilerde bu şekilde davranış değişiklikleri oluyor.
Bu konuda uzman değilim ama beraber yaşadığım 3 kızım var, en büyük olan kızgınlık dönemi ve kısırlaştırma sonrası uzun bir süre kendine dokundurmadı zorladığımız da zarar bile verme boyutundaydı ama şuan kızsa da sinirlense de bu tip şeylerden kaçınır. Yavruluk dönemi gibi olmasa da karakterinin normale dönmesi güzel.
Diğer biz kızım çok ürkek sadece kendi istediği zaman gelir sevdirir gider ve sürekli kaçar bilinç altında ne var bilemiyorum ama bizden korkuyor ama diğer çocuklarla çok iyi anlaşıyor ayrıca yemek zamanı herşey normal :)
Erkek kedilerde bu tip değişiklikler ile karşılaşmadım nasılsa aynılar.

Tekrar belirtiyorum ben bu konuda uzman değilim uzun süredir yaşadıklarımdan bir kaç örnek ama sizi rahatsız ediyorsa veterineriniz antidepresan tarzı ilaçlar önerebilir fakat gerekli değil bence olduğu gibi kabul edin derim ben ...

Kubyusbaskent

Veteriner malesef ki terbiye etmek ile alakalı olduğunu iddia ediyor... Yani egitmeliymisim yanıma alismaliymis vs çirkin ve benim asla yapmayacağım.seyler yani. İlaç vs karşıyım. Doğal yollarla ne yapabilirim diye cidlirmak üzereyken yazdım inanın çok zaman geçti çünkü bundan dolayı. Yazdiklariniz için teşekkür ediyorum belkide kızan döneminde ondan yapıyor yada kisirlastirdikdan sonra kendine gelicek... Umuyorum.

dilaraxx

yani son zamanlarda farklı birşey oldu mu? ne biliyim eşinizden çekiniyor olabilir mi? o korkuyorsa kediniz de bunu hissetmişse eğer bundan dolayı öyle davranıyor olabilir

Fatih55

Benimde iki tane kedim var ikisinide aldığımda yavruydu, Büyük olan aldığım günden beri bana o kadar alışık ki, ben uyurken veya uyuyacağı zaman gelir omzuma kafasını koyar o şekilde uyur, hep kucağıma gelmek ister, fakat diğer yavru geldiği günden beri sevdirmiyor kendini, ne yaptıysam olmadı, ara ara paçoz yanima yattiginda geliyor o da koluma yatıyor kucağıma yatıyor bazen kendini sevdiriyor bazen dokunduğumda korkup kaçıyor veya rahatsız oluyor ama günde 3-5 dk gelip kendini sevdiriyor,

Fatih55

Ama yanına gittiğimde korkarak kaçıyor veya tırsıyor, tek faydası ben evde yokken Paçozun canı sıkılmıyor, bir arkadaşımın kedisi vardı yıllarca baktılar hiç sevdirmemiş, kendini günlük 5 dk sevdiriyormus sonra çıkıp gidiyormuş ????, bol bol oyun oynayın üstüne gitmeyin o sizin yanınıza geldiğinde oynamaya devam edin sıkıştırnayın fazla zamanla düzelebilir.

dilaraxx

YANİ KIZGINLIKTAN BİR DE EŞİNİZ DE ÖYLE YAPINCA STRESE GİRMİŞTİR.

Anonymus552223

Kesinlikle ustune gitmesin, o istedigi zaman sevdirsin. Bir de benim belali kedim diye bir belgesel-program var. Derin cevaplar icin izleyebilirsiniz

Kubyusbaskent

Epiglottis eşimle savasicam :) görmüştüm o programı izleyeceğim teşekkürler

Kubyusbaskent

Oltadan sıkıldı sanirim beyaz faresi var onu gezdiriyor evin bir çok yerinde oynuyor hatta eşimin önüne getirdi oyna benimle diye oynadılar birlikte. Ya esim ya ben yanlış yapiyoruz ya da yaptik...yaklaşımlarımiz farklı o uğraşıyor ben sikildigi anda bırakıyorum boğmuyorum o daha çok üstüne gidiyor. Daha önceden kedi ile ilgili tecrübem olduğu için bu konuda bana desdek veriyordu eşim lakin oda bu durumdan rahatiz galiba bir şeyi mi var acaba mutsuz mu ne hissediyor. Bazen kötü kötü bakıyor eşime :) acaba diyorum kıskanıyor mu ondan mı bu tavırları. Ödül mamasını bazen elimle yediyordum lakin bazi zamanlar red ediyor istarci olmuyorum olduğu yere birakiyorum. Kısaca biz mi abartıyoruz. Her ikimize de farklı davranmakla beraber davranışlarında süreklilik yok :) kimi seçmiş sahip görüyor diye sorsanız kesin cevap veriyorum....

Kubyusbaskent

Ne güzel bizde malesef böyle birşey de olmadı :( yemek yaparken vs yanımda gitmez ama ani bir harekette sanki üstüne atlicakmissiniz gibi kaçar öyle bi değişik hareketleri var. Bir anı bir anini tutmuyo bizim kontesin...

Kubyusbaskent

Fatih55 tam olarak bizim kizin ozeti anlattiklariniz.. inşallah diyorum umud ediyorum...

Kubyusbaskent

Dilaraxx yani bilemiyorum bir etkense olabilir tabiki...