Sirke Vermek Kediye Zararlı Mı ?

dilaraxx

İNTERNETTE BİR YERDE OKUDUM. SİRKE VERMEK KEDİNİN BAĞIŞIKLIĞINI GÜÇLENDİRİP, İDRAR YOLU HASTALIKLARINI ENGELLİYORMUŞ. HATTA AĞIZDA BAKTERİ OLUŞUMUNU ENGELLEYİP, AYNI ZAMANDA İÇ DIŞ PARAZİT OLUŞUMUNU ENGELLEMEYE FAYDASI VARMIŞ. DAHA BİRSÜRÜ FAYDASI VAR YAZILANA GÖRE.KULLANAN KİŞİNİN KEDİSİ FİP'MİŞ.SÜREKLİ KULLANINCA BİRÇOK FAYDASINI GÖRMÜŞ. İŞTE MAMASINA KARIŞTIRIN 5-6 DAMLA KOYUN İÇTİĞİ SUYA, İÇMEZSE EĞER ŞIRINGAYLA SUYLA BOLCA SEYRELTEREK VERİN DİYOR. YANİ BİR ZARARI VAR MI? ÇÜNKÜ BU KADAR FAYDASI VARSA VERMEK İSTİYORUM

11 CEVAP

BalliBadem

Ben arada beyaz sirkeki suyla siliyorum aknesinide elma sirkesiyle siliyorum yani yalıyor sirkeyi bi zararı yok diye biliyorum bi yan etki vs görmedim

sarmanbirkedi

Yüzde 90 95 seyreltin. Bir defa bir yazı okumuştum veteriner yazmıştı her şeyin tedavisini mutfaginizda aramayin bir kedi yuzune sirke sürülmüştü gözüne gelmiş ve kör olmuştu. Dış parazit için lavanta ve biberiye yagi daha iyi olur

sarmanbirkedi

Hindistan cevizi yağını dişlerine sürmeyi deneyin. Bir de kedi dis macunu olmalı çünkü onların tadını seviyorlar

sarmanbirkedi

Ağız kokmasinin temelinde dis curukleri ve hastalıkları . Bu konuda dikkatli olmalısınız

sarmanbirkedi

Hastalıkları yatar diyecektim yatar çıkmamış

Evrim_akel

Kedi çimde sağlıklı midesi için onuda deneyebilirsiniz

dilaraxx

yani midesini yakar falan diye de korkuyorum açıkçası . sabah yaş mamasına karıştırıp verdim yedi sorun çıkarmadı ama ?

dilaraxx

YA AÇIKÇASI DİŞLERİNİ FIRÇALAYAMIYORUM İZİN VERMİYOR FIRÇA DA ALMIŞTIM VETERİNERDEN. AĞIZ KOKUSU VAR VE AĞZI ÇOK TEMİZ DE DEĞİL BAKTERİ OLUŞUMUNU ENGELLEDİĞİ İÇİN VERMEK İSTİYORUM DAHA ÇOK

dilaraxx

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI ALIP DENEYECEĞİM

dilaraxx

ŞUAN DIŞARI ÇIKARMAYA KORKUYORUM . VİRÜS OLAYI BİTİNCE VETERİNERE GÖTÜRECEĞİM AĞZI İÇİN

Evrim_akel

Kedi çimde sağlıklı midesi için onuda deneyin