Urinary Malt Kullanmak İşe Yarıyor Mu?

Feris

Arkadaşlar merhaba,
6 aylık erkek kedimi bu hafta kısırlaştıracağım. Kedim bir ay kadar önce sistit tedavisi gördü. Bu yüzden artık urinary Malt kullanmaya karar verdim. Şu an hali hazırda multivitamin, anti- hairball maltı kullanıyorum. Bu kadar malt vermenin zararı olur mu? Urinary Malt kullanmak idrar yolları problemlerini önlemeye yardımcı olur mu? Bir de merak ettiğim bir şey var kedimi kısırlaştırınca kısır mamaya mı geçmeliyim yoksa daha 6 aylık olduğu için bir süre daha kitten mama vermeye devam mı etmeliyim? (Mama: Nd kitten)
Teşekkürler

5 CEVAP

BalliBadem

Kediniz malt vermeyince kusmuyorsa bence antihairball malt vermeyin ben vermedim 1.5 yaşında kusmaya başlayınca aldım sindirim sistemlerini değiştiren kimyasal bişey sonuçta

sarmanbirkedi

Aynen antihairball gereksiz bir de yavru mama kullanın eğer kilo alırsa sismanlarsa kisir mamaya geçin. Böbrek sorunları genelde su eksikliğinden olur bu yüzden malttan ziyade dis fircalamak kaydıyla haftada en az 3 defa nd,schesir,animonda,nutri feline,naturea,bonacibo yaş mama verin

Feris

@sarmanbirkedi
Kedimin sistit sorunu yaş mama kaynaklı. Schesir mama verdim iki kere ve hemen bu sorun başladı. O yüzden şimdilik yaş mama kullanmıyorum. Hairball malt yerine kedi çimi daha doğal bir seçenek olabilir mi?

sarmanbirkedi

Zaten multivitamin malt vermeniz midesini rahatlatacaktir cunku o da malt. Eğer tüy kusmaya çalışmıyorsa gerek yok ama kusarsa kedi cini verebilirsiniz

Feris

Teşekkür ederim.