Mantar Olabilir Mi?

Ceydayyavuzz

Kedimin kulağında bu var mıydı daha önce hatırlayamıyorum. Bi haftadır gözüme çarpıyor. Sizce mantar olabilir mi? Mantarsa ne yapmam gerek? Internetten araştırdım biraz batikonla silip exoderil adlı kremi kullanınca geçiyormuş. Deneyen var mi?

12 CEVAP

Anonymus915830

çok büyük bir alan değil gibi şimdilik gözlemleyin. Yayılma olursa o zaman mantar olabilir

dilaraxx

kaşıyor mu orayı devamlı?

Ceydayyavuzz

Net olarak orayi degil ama ara sira kulaklarını kasimaya calisiyor. Normalde kulaklarini kasimaya calismazdi. Bu sebeple biraz işkillendim acikcasi

dilaraxx

DEVAMLI SÜREKLİ KAŞIYORSA EGZEMA OLABİLİR Mİ DİYECEKTİM. ELLEDİĞİNİZDE CANI ACIYOR MU?AMA YİNE DE ORAYA KREM SÜRÜN VETERİNERE GÖTÜRENE KADAR. YAYILMASINI ENGELLEMEK İÇİN

Evrim_akel

Beni eski kedimde vardı bir sıkıntı yaratmadı

benim kedimde de oldu zamanla kuruyo gidiyo sivilce galiba merak etmeyin bi sorun yaratmaz

hic ellemeyin biseyde surmeyin kendi kendine gecer o mevsimsel bisey

Ceydayyavuzz

COK TESEKKUR EDERIM YA. KONU KEDIM OLDUGUNDA BILGISIZ VE ACEMI OLDUGUM ICIN COK KORKUYORUM HEP EN KOTUSUNU DUSUNUP KENDIMI STRESE SOKUYORUM. COK TESEKKUR EDERIM YORUMLARINIZ ICIN.

Ceydayyavuzz

Sivilce gibi degil aslinda cok minik bir tuy dokuntusu gibi. Umarim ilerlemez. Gun gun kontrol edicem ve buyurse hemen veterinere götüreceğim bi sekilde

dilaraxx

ŞUAN ÖNEMLİ BİRŞEY YOK GİBİ AMA İLERLERSE YANİ YAYILIRSA VETERİNERE GİDENE KADAR KREM SÜRÜN

LifeLoading

Ara sıra ev de güneş görmeyen doğal ortamda yaşamayan canlarımız bu tarz maruzlara kalabiliyor her ne kadar prezantebi aşıları ve iyi mamalar olsa da sokak kedileri daha az hastalanır bahışıklıkları daha iyi ev kendilerine göre olduğu için.Ressimden baktığım kadarıyla bişeyin başlangıcı fakat baştan önlemini alırsan büyük ihtimal başlamadan biter.Batıkon ve sirke mantar spreyleri gün de 2,3 defa fazla Deride ıslak kalmayacak şekilde ovalayarak yapmakta fayda var en önemlisi deri de sulu olmayacak tam tersi alıyor ve başka yerlere bulaşıyor hafif nemli kalacak şekilde de bölgeye uygula etkisini göreceksin.

Ceydayyavuzz

Arkadaslar yardim edin lutfen ya :( veterinere gidemiyorum suanda butce olarak da sikintidayim yok mu hic basina gelen?