Kedim Asla Ama Asla Yaş Mama Yemiyor?

gamzearz

Kedim yaş mama yemiyor :( ama kuru mama olunca hiç ayırt etmiyor. Royal canin, advance, n&d hepsini bayılarak yedi değiştirince bile yadırgamıyor. Evde tarifler yaptım bal kabaklı tavuklu yemedi.. Hazır yaş mama olarak schesir denedim, nd denedim, pro plan denedim, royal canin denedim. Neyse sonuçta çöpe gitmiyor sokak kedilerine ufak bir faydam oldu ama keşke benimkide yese. Ömrünün uzun olmasını ve ileride hastalık çekmemesini istiyorum çünkü onun yeri dolmaz bidaha. Nar ve patatesi birazcık seviyor bir zararı var mı bunların? Nd kullanıyor diye bazen kendim yerken bir parça veriyorum. Balık yemiyor ton balığı yiyor tavuk yiyor ama yaş mama kıvamına gelince bişeyle karışınca yemiyor:D nasıl bir tarif önerirsiniz?

9 CEVAP

Gourmet denemenizi öneririm içeriği pek iç açıcı değil ama sonra sonra Gimcat, schesir gibi markaları kullanmaya başlarsınız

sarmanbirkedi

Sayın azmaniko kediler şu icme içgüdüleri zayıf olan hayvanlardir ve biz buna rağmen onlara sadece yüzde sekiz nem içeren kuru mama veriyoruz. Bu ne demek oluyor yani ilerleyen yaşlarda böbrek hastalıkları ve yetmezligine neden olur. Biz de bunu engellemek için yaş mama verip su oranini dengeliyoruz,bilginize. Sadece kuru mama verirseniz 5 6 yaşında veteriner veteriner gezersiniz bilginize

Anonymus915830

Gimcatin yaş maması var, benim kedimde çok ayırt eder ve çoğu markayı yemezdi. Gimcatin ton balıklı malt özlü yaş mamasını nefessiz yedi. İçeriği de çok güzel gerçekten, konserve içinde de balık parçalarını net bir şekilde görebiliyorsunuz. Bir de bunu deneyin isterseniz. Bi de bazı kediler farklı tarzda yaş mama seviyor. Bazıları ezme şeklinde seviyor, bazılar parçalı jöleli seviyor, bazılar soslu seviyor. Hangi şekilde seviyorsa ona daha çok yönelmek gerek. Mesela benimki ezme şeklinde olanları pek sevmez, parçalı olanları bir oturuşta yer

Minikmuezza

Whiskasin yas mamasiyla alistirabilirsiniz yas mamaya.benim kedimde yemiyordu hicbirini onunla yemeye basladi ilkonce suyunu iciyor bi kac saat sonrada etlerini yiyor

dilaraxx

KURU MAMAYA YAŞTAN AZAR AZAR KARIŞTIRARAK VERMEYİ DENEDİNİZ Mİ?

sarmanbirkedi

Piyasa da yüzlerce kaliteli yaş mama var deneyin elbet bir gün birini sevecekti

Shaco

Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Yetişkin Kedi Konservesi 85gr ve vitekraft ın yürek etlisi ve yumurtalı balıklısını seviyorlar bunlardan bir tanesini deneyin ben fazla yaş mama vermeyi sevmem onun yerine evdeki pişmiş et ve tavuklardan veririm ama her zaman saf et vermediğimiz için yaş mama alternatif oluyor

azmaniko

Yemezse çok da zorlamayın bence, kuru mamalar dişleriyle kırdığı için daha iyi.

Yaş mamayı Kuru mamayla karıştırıp azar azar verebilirsiniz.

Ben hediye gelmedikçe yaş mama almıyorum, arada bir evde tavuk göğsünden mama hazırlıyorum.
Bir tavuk göğsü, 1 havuç, 1 kabak, kabuklarını soyduktan sonra küçük küçük doğrayıp hepsini bir tencerede suda haşlıyorum. Haşlandıktan sonra suyunu başka kaba ayırıyorum, haşlanan malzemeler tencerede kalıyor, suyundan bir kaç kaşık ilave ederek haşlanan malzemeleri blendirden geçiriyorum, püre gibi oluyor. Al sana yaş mama. Hem kendi kedim hem sokak kedilerinden yemeyeni görmedim :) İsteyen haşlanırken bir kaşık pirinç de ekleyebilir. Ben faydalı görmediğim için eklemiyorum.

BalliBadem

Balık ve tavuk yiyorsa çokta önemli değil yaş mama önemli olan et yesin