Yaş Mama Sağlıklı Mu

Fatmaduven

Yaş mama sağlıklı mı ? Aklıma takıldı .

10 CEVAP

sarmanbirkedi

Tabii ki sağlıklı. Kediler su icme içgüdüleri zayıf olan hayvanlardir ve biz buna rağmen onlara sadece yüzde sekiz nem içeren kuru mama veriyoruz. Bu ne demek oluyor yani ilerleyen yaşlarda böbrek hastalıkları ve yetmezligine neden olur. Biz de bunu engellemek için yaş mama verip su oranini dengeliyoruz. En iyi yaş mamalar nd,schesir,naturea,gimcat,nutri feline,animonda,bonacibo. Ayrıca haftada bir kez dislerinizi fircalarsaniz kedinizin tartar ve dis sorunu olmaz. Sadece kuru mama verirseniz 5 6 yaşında veteriner veteriner gezersiniz bilginize.

britishoglum

Kedilerin ihtiyaç duyduğu şey ; YÜKSEK PROTEİN, YÜKSEK NEM. Bu da eşittir yaş mama

bbeyzvv

markadan markaya değişir soru filtrelerinde iyi yaş mamalar çokça konuşuldu ama ben evinizde yapmanızı tavsiye ediyorum hem daha uygun hem de daha sağlıklı oluyor

Fatmaduven

yaş mama en nihayetinde konserve olduğu için ben güveniyorum. İçeriğinde bir çok koruyucu madde içeriyor maalesef. Bence ya gerçekten kaliteli bir yaş mama verilmeli veya evde kendimiz yapmalıyız.

BalliBadem

"En kötü yaş mama en iyi kuru mamadan kalitelidir" ben değil Dünyaca ünlü veterinerler söylüyor
Kısa yazıcam yoksa çok uzar ama kediler çöl hayvanı olduklarından vücudları suyu besinden alma eğilimindedir sadece kuru mama yediğinde bu suyu alamaz (yeterince su içmezler su kabından) bu yüzden de üriner hastalıklar koşarak kedinize gelir yani haftada 4 ennn az 2 gün yaş mama şart hazır mama kullananlar için

BalliBadem

@LifeLoading
/: neeee? Hpgxııhocohcohc
Etçil hayvana arada kıyamayıp et vermek oda iyiymiş foruma araştırıp yazmanızı rica edicem sizden yada bununla ilgili bi soru başlığı açarsanız uzun uzun yazarım doğrusunu ve herkesinde yazacağına eminim

sarmanbirkedi

@lifeloading
Yemin ederim internette yüzlerce bilgi var okumuyorsunuz bari biz bilgi verelim diyoruz. Forumda yas mamayla ilgili gundr en az uc paragraf yazıyorum ve hala anlatamıyorum. En sağlıklısı kuru mamaymis. Bir yerlerimle gulerim buna. Bademin dediği gibi bunlar çöl hayvanı ödül olarak değil su dengesini sağlamak için veriyoruz.

En kötüsü bile olsa yaş mama iyisir. Söylendiği gibi kedinin su ihtiyacını karşılar. Kaliteli bir yaş mama vermenizde fayda var tabi ki her zaman olduğu gibi. Sürekli tüketilmesinin dişlere zararından bahseden var, mümkün olabilir.

dilaraxx

tabii ki sağlıklı içeriği iyi olanlar. ama en iyisi evde kendimiz yapınca içerisinde koruyucu olmadığını biliyoruz. ben şuan öyle besliyorum

LifeLoading

Kediler ve Köpekler için de en sağlıklısı sadece kaliteli kuru mamayla beslemek.Tabi hiçbirimiz evlatlarımız kıyamadığımız için yaş Mama tavuk Vs veriyoruz fakat en sağlıklısı kuru Mama tabi hafta da bir ödül olarak lezzetli proteinler vermek daha iyi olur.