Sokaktaki Canlar

Merhaba arkadaşlar, bugün sokaktaki kedileri beslerken bombay bir kedicik dikkatimi çekti verdiğim mamayı nam nam diye ses çıkararak yedi (rahatsız olduklarında da ses çıkarırlarmış fakat diğer kediler kendi önlerindekini yiyordu ben de uzaktaydım sanırım mamayı beğendi :D ) fakat biraz genç görünüyor emin değilim yavru mu genç mi olduğuna 6-7 aylık sanki. Diyeceğim o ki ona yavru maması mı vermeliyim siz nasıl yapıyorsunuz böyle durumlarda? Bugün elimde yavru maması olmadığı için yetişkin maması verdim onu yemişti.

2 CEVAP

LadyAndCat

Yetişkin mama yeterli olur endişelenmeyin. Yavru maması çok yağlı ve kalorili gerek yok. Sonra kilolu oluyorlar. Sevimli Bombay 7 aylık olsa da bebek değil artık. Yetişkin yiyebilir. Ses çıkararak yediyse beğenmiştir mamayı :D
Kuru mama yanına su koymayı unutmayın. Durumunuz uygunsa Belediye’den ücretsiz kısırlaştırma yardımı almanızı öneririm yoksa kısa sürede sokağınızdaki kediler çok fazla çoğalacaktır.

Teşekkür ederim cevapladığınız içinn. Suya çok dikkat ediyorum, belediyede böyle bir imkan olduğunu bilmiyordum çok teşekkürler söylediğiniz için, dikkate alacağım :)