Kedimin Dişi Düştü

Dino1

Merhaba kedimin bı kaç gün önce sanırım arka iki dişi küçük olanlar düştü bugün de on disilerinden bı tanesi düştü 8aylik tahminim ce yeni sahiplendim bu normal mi ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz

4 CEVAP

Süt dişleri daha önce dökülmemişse normal bir durum. Kediler de insanlar gibi süt dişi dökerler.

Kediduman

Benim kesim 4.5 1 hafta önce ön alt dişlerinin ikisi de düştü oyuncağının üsünde buldum dişini 4 ve 6. Ay arasında dış değişiminin olduğunu biliyorum ama kediye göre değişen bir süreç sanırm

hayvansever_

gayet normal. Dişleri dökülüyor, bazı kediler yanlışlıkla küçük olan dişleri yuta biliyorlar bile. kanama olursa peçeteyle temizleyin sorun olmaz zamanla yerine yenileri gelir.

Dino1

Teşekkür ederim arkadaşlar çok sağolun ben daha önce de besledim ama ilk defa karşılaştım bu durum ile