Anne Kedi

nrgulPasam

merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım, yeni doğurmuş emziren anne kedi için kullandığınız takviyeler nedir neleri öneririsiniz? bu süreçte anne kedinin en çok neye ihtiyacı vardır kalsiyum vs gibi. zaten hamileliği boyunca kaliteli yavru maması, yaş maması ve vitamin takviyesi aldı. emzirirken hangi takviyeler gerek. teşekkür ederim

13 CEVAP

sarmanbirkedi

Allahinizi seviyorsanız proplan ve rc kullanmayın. Yemin ederim içim gidiyor böyle çöp mamalara bu kadar para harcanmasina. Size nd ve fitmin öneririm ikisi de çok iyi mamalar

hayvansever_

Bulunduğunuz özel durumların dışında konuştuk biz olabilecek özel durumlardan habarim olamıyıcağına göre size özel bir yorum yapmadım zaten orada genel konuştum farkındaysanız. Daha uygun bir ortam oluştuğunda tavsiyelerimizi dinlersiniz inşallah. Zaten yaptığım yorumda genel proplan mamanın içeriği ve bilmeyenleri bilgilendirmek içindi.

anjelik123

Ben hep proplan kullandım hiç bir sıkıntıda yaşamadık kedim hamileykende verdim ve gayet sağlıklı doğum yaptı ve yavrularda sağlıklı tüy dökümü azaldı ve çok severek yiyor başka mama denedim ama proplanı tercih ediyor o yüzden biz memnunuz ama her kedide değişkenlik gösterebilir.

Her mama her kediye iyi gelmez proplan neden kalitesiz mama olsun ki? Bende şimdiye kadar kedime proplan kullandım fakat başka mama yemiyor şuan ND ye geçirmeye çalışıyorum bir diğer kedim de bir süre proplan ile beslendi(12-13 ay) ND yi proplandan daha çok sevdi bizimde tüylerimizi parlak, yumuşak yaptı proplan

sarmanbirkedi

Eger suzionlinenın proplan incelemelerini incelerseniz kötü olduğunu görürsünüz.

hayvansever_

içeriğine bakarsanız verdiğiniz paraya deymediğini görebilirsiniz cidden bunla ilgili o kadar şey yazılıyor hala proplan tartışılıyor ben anlamıyorum artık yazmaktan yoruldum sırf kullanıyorsunuz diye savunmayı bırakın artık şunları ben de nd kullanıyorken proplana geçiş yaptım vetimin itrazı üstüne hem de 10 kg almıştım içime hiç sinmedi burada bir soru sordum cevapları görünce dahada nefret ettim kedim o dönemde bir anda kilo aldı haraketsizleşti ve mama o kadar yağlı ki koyarken bile fark ediliyor zaten. nd nin fiyatı yüksek gelebilir belki bu normaldir ama durduk yere de proplan mamanın iyi bir mama olduğunu söylemeyin lütfen artık.

bbeyzvv

ben proplan kitten mama kullanıyorum ama bulamadığım için şimdilik hills aldım mecburen ayrıca onun yanında evde kendim ciğer yapıyorum yaş mama yapıyorum eğer o gün yapılan yemekte et varsa ondan veriyorum yumurta veriyorum veya iyi yaş mama alıyorum bol bol yemesi lazım

Anonymus552223

Bazi vitaminlerin fazlasi da zarar. Hicbir eksigi olnayan hayvan veya insan fazladan vitamin kulanmamali. Duzgun besliyorsaniz ekstra hicbirseye gerek yok ama kan testi yaptirmaniz lazim eksik varsa osekilde anlasilir

hayvansever_

mama olarak nd öneriyorum kedinin ihtiyacı olan her şey var içeriğinde proplan demiş biri ben pek önermiyorum ama tercih edile bilir. vitamin olarakta gimcatin bu konuda iyi ürünleri var biraz bakın derim. gimcatim multivitamin macunu ayrıca bağışıklık güçlendirici macunu var onu mutlaka kullanın derim biz çok faydasını gördük yavru içinde gimcatim yavru kedi macunu var kemik gelişiminde bire bir.

hayvansever_

@sarmanbirkedi çok katılıyorum gerçekten proplana verdiğiniz paraya yazık. Ayrıca çok yağlı ve gereksiz fazla tahıllı bir mama ben bunları yazınca kızıyorlar ama gerçekler bunlar.

bbeyzvv

sarmanbirkedi ve hayvansever_
kart bloke olduğundan internetten mama alamıyorum şu an ve corona olayları yüzünden veterinerde her zaman düzgün mama olmuyor napayım kısır mama mı vereyim kediye

Elifkirci

Proplan kitten mama yavruları besliyor ve annenin süt ihtiyacınada yardım ediyor. Bence kötü bir mama değil. Böbreklere yardımı büyük.