Tüy Dökümü ????????‍♀️

GamzeUmucu

Arkadaslar merhaba benim 8 aylik pitbul staff kızım var ve aşırı tüy döküyor günde 4 5 kez evi süpürüyorum birde bizimle birlikte uyuyor dolayısıyla battaniye falan hep tüy yikasamda yapışıyor gitmiyor artık ağzımıza geliyor buna nasıl bir çözüm bulabiliriz fikriniz varmıdır

11 CEVAP

Katya06

Çamaşır makinasının içine ıslak mendil atınca tüyleri topluyormuş. Başka herhangi bir bilgim yok. Mama olarak ne kullanıyorsunuz

Katya06

Köpeğiniz bu sebeple tüy döküyor büyük ihtimalle..

hayvansever_

ev yemekleri cilt ve tüy salığını baya bozar ve tüy dökülmesine sebep olur. iyi bir mamaya başlayıp istikrarlı bir şekilde ev yemeyi de vermeden yemesi için zorlayın derim.
Onun dışında toparlayana kadar çeşitli vitaminler kullana bilirsiniz faydası olur. Vetoskin var benim bildiğim baya faydasını görüyor herkes biraz pahalı ama bakın derim vetlerde satılıyor. Gimpetin de çeşitli vitaminli ödülleri var denene bilir.

mrs46

merhaba,
mama yememe hususunda 10 dakika kuralını uygulamanız yerinde olacaktır. tabagını koyun ve 10 dakika içinde yemezse kaldırın. gün boyu mama tabagı ortada durunca istediği an av kaynagına ulasabilecegini bilecek cunku ve kaldı ki oksijenle temas etmiş mama da özelliğini yitirecektir. günlük verilmesi gereken mama ölçüsünü ikiye bölüp günde iki kez olarak sabah ve akşam her gün standart aynı saatte verip yeme alışkanlığını yönetmenizi öneririm. birkac gun ac kaldıktan sonra mutlaka yiyecektir. sevgiler..

GamzeUmucu

Normalde mamada yemek istemiyor ev yemekleri yogurt falan yemek istiyor simdi proplan hindili aldım deneme amaçlı pek istekli değil mecbur kaldığı zaman ancak yiyor

GamzeUmucu

Yani mamadan mı dersiniz ? Artık ev yemeği vermiyorum yaklaşık 2 aydır aç kalıp yemesini bekliyorum ev yoğurdu yumurta kuzu kemiği arada bir veriyorum sadece

BalliBadem

Bence köpeğinize özel yemek yapın evde hem daha sağlıklı hem köpekte mutlu olur

GamzeUmucu

BalliBadem ne tavsiye edersiniz mesela

BalliBadem

Ben raw besliyorum kedimi ve tüy dökülmesi gerçekten kesildi ve çok mutlu sizede barf öneririm kasaptan köpeğin yiyebileceği temiz et kemik alın buzlukta dondurun en az 3 gün sonra çözdürüp içine az miktarda haşlanmış pirinç sebze katın en güzel mamadır ve aldığınız mamadan daha pahalı tutmaz kesinlikle hatta daha uyguna mâl olur youtube a köpek barf besleme yazın daha detaylı bilgi alırsınız kesinlikle öneriyorum pişman olmazsınız

Linsenpai

Tüy toplama eldivenleri var onla bol bol tarayın, kedilerde baya topluyor köpeklerde de işe yarar diye düşünüyorum

Sokaksevgisi

Beslenmesine dikkat edin, kullandığı şampuandan da belki olabilir:((