Anne Kedim Az Önce Kustu Yardım

mathildia

Emziren kedim az önce 1 avuç kadar kustu. Kendini ve yavrularını çok fazla yalıyor. En son 3 gün önce malt vermiştim. Kusma nedeni tüylerden dolayı mı mamadan dolayı mı bilemedim çünkü kuru mamasını kusmuştu. Sizce neden olabilir? Ayrıca halıdan en iyi nasıl temizleyebilirim?

4 CEVAP

mathildia

Halıdan çamaşır suyu karbonatla temizledim ama daha önce hiç bu kadar fazla kusmamıştı maması proplan kitten 13 gündür bunu yiyor. Daha önce de bu mamayı yiyordu fakat yeni paket sipariş etmiştik internetten

GlsmKrpk

Bütün bütün mü kustu ?
Eğer bütün bütün ise hızlı yiyip sindirememiş olabilir

Anonymus915830

Fotoğrafını görebilseydik kusmuğunun daha iyi yorumlayabilirdik aslında. Çoğunlukla mama varsa eğer kusmasının sebebi hızlı bir şekilde mama yemiş olabilir, fazla mama yemiş olabilir, mama yedikten hemen sonra fazlaca su içmiş olabilir, mama yedikten sonra hızlıca koşuşturmuş olabilir. Ama eğer kusmuğun çoğunluğu mama değilse başka bir durum olabilir. 13 gündür yediği mama midesine dokunsa 13.günde etkisini göstermez zaten mamadan kaynaklı değildir. Dediğim diğer sebepler olabilir. Gözlemleyin 1-2 gün boyunca bir daha kusmazsa problem yok. Bir kaç kez daha kusarsa bir sorun var demektir

mathildia

İrem hanım yeni bir soruda fotoğraf koyacağım