Kedim Ve Ani Atakları

fentax

Merhaba arkaşalar, bir ankara kedim var ırkları gereği biraz sevdirmeyen tip diye biliyorum 6 7 senedir bende fakat biraz saldırgan yani ben ve mama minnoş annemle abimi pek sevmez. ama bazen ani atakları oluyor bianda saldırma gibi geçenlerde üstüme geldi severken bi anda tırnakladı ve hırladı allahtan tırnaklarını yakın zamanda kesmişim. Üzerimden ittim bende geçti köieye bana bakıyor ayağa kalktım oyun yaptı oturdum tekrar geldii üstüme leptopuma oturduğu için hafif bi ittirdim üzerime gelmesi için ve gene elime atladı bu sefer dayanamadım bitane şaplak attım poposuna. sonra geçti köşeye tekrar suratıma bakmaya başladı sonra tekrar geldi bu sefer kucağıma almadım yanımda çömdü oturuyor. Nedir bu arkadaş, noramlde sverim karnınıda açar öyle beni çok tırmıklamazda. Ne oldu anlamadım bı yorumunuz varmı

10 CEVAP

sarmanbirkedi

Peki madem.
Bir kere kendini sevdirmeyen ırk diye bir şey yoktur bu kediden kediye degisir ırktan ırka değil. Kediler bazen oyun oynarken can yakarlar ve bunun farkında olmazlar. Uzun süredir sizle ve muhtemelen size böyle davrandığına oyun yaptigini sanıp siz ise ona satasmaya ve oynamaya devam ediyorsunuz, bu yanlış . Eğer canınızı acitirsa hayır deyip oyunu hemen sonlandirin ki dogru olmadigini anlasin. Ama sakın hafif ya da sert vurmayin çünkü oyunu devam ettirdiğinizi sanar. Ayrıca kediler sezgisel enerjileri yüksek canlılardir. Yine beni cirmalayacak, uf kendini hiç sevdirmiyor vs gibi düşüncelerle yaklasirsaniz o da bunu hisseder ve öyle olur. Ölümlü duygularla yaklaşın.

fentax

ay o saklambaç kadar güzeli yok gerçekten bide koşa koşa geliyor sinsi sinsi. tam ısırmalık oluyor valla :D

sarmanbirkedi

Ölümlü değil olumlu

sarmanbirkedi

Kediye vurdunuz mu? Cevap vermek istemiyorum.

fentax

kedime sert bi şekilde vurmadım. Oyun oynarken vurusunuz ya poposuna küçük onun gibi. Canını yakmadım yani merak etmeyin öyle birisi değilim.!

fentax

valla ben internette okuduğumu söylüyorum. Bu değişiyor tabiki. İlk olarak canımı yaktığı zaman genellikte oynayama devam etmiyorum biraz sert bir sesle sadece hayır diyorum. Siz söylediklerimi anlamamışssınız sanırım. Kedimin oyun sanıp bunları yapmadığının farkındayım ani sinirlenmeleri oluyor. Oyun değil bu. Oyun oynarkende küçük vurmaların bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum . size bunu nasıl anlatabililirim ben şiddetten bahsetmiyorum ki bi hayvana şiddette bulunmam ve ağlarım gördüğümde vurmadan kastım dokunma gibi düşünün. Ve kendimde hiç oyle olumsuz düşüncelerim olmad cunku dedğim gibi hergun benımledir üstümde yatar karnını açar okşarım. sadece bu ara böyle bir şey oldu onun sebebini anlayamadım.

Anonymus552223

Sizin heyecaninizi kacmaya calismanizi ittirmenizi fakan oyunun devami gibi algiliyor. Sevdirmek istemedigi noktada sevmeyin. Anlarsiniz zaten ne zaman sıkıldigini. Yapmasini istemediginiz bisey yapinca da cok sakin bir sekilde uzaklastirmaniz gerekiyor. Heyecan yaratmiş oluyorsunuz diger türlü o da sizi avlamaya çalisiyor heyecanla:)

fentax

dediğini anlıyorum cok dogru konusmussunuz aslında :) ama benimki normal yerinde duruyordu yani elim de duruyordu hiçbişey yoktu ortada birden bire yaptı sevmıyordumda .. avaba rüya feln mı gordude ani tepkiyle saldırdı

fentax

çok oyuncuda değildir bu arada en fazla iple oynatırım elimle pek değill :))

BalliBadem

Oyun sanıyor olabilir ben mesela kedimle onun gibi oynarım öyle otursun okşayayım akıllı kedi modunda değiliz ikimizde yere yatar göbeğini açar bende severim elime saldırır sonra evde koşarız o pusuya yatar üstüme atlar fln ben oynarken poposuna vuruyorum oda oyun olarak algılıyor zaten oyun amaçlı vuruyorum yani kedi bu o şekilde oynamayı sever çoğusizde eşlik edin bence