Kısır Köpeklerime Kısır Köpek Maması Mı Kullanmalıyım?

Kuzucansu44

3 tane köpeğim var. Hepsine Nd marka kullanıyorum. 2 tane köpeğim kısır. Kısırlaştıralı baya oldu, kısır köpek maması hiç kullanmadım. Sizce kullanmalı mıyım?

8 CEVAP

Kuzucansu44

2 köpeğimde erkek ama idrar yolları ile ilgili bir sıkıntı yok. Pars'ı kısırlaştıralı 11 ay, Şans'ı kısırlaştıralı 10 ay oldu. Kısırlaştırdığımızdan beri hiç bir sıkıntı yaşamadık. Cevaplarınız için teşekkür ederim, yinede veterinerime danışacağım

britishoglum

Kuru mama olarak evet ama yaş mama için kısır olana ihtiyaç yok ( ticari kaygılar güdülüyormuş yaş mamada, ben de bunu dün öğrendim)

hayvansever_

evet kuru mamada kısır kullanmanız salık için daha iyi olur çünkü kısırlaştırılmamış mama kullanmaya devam ederseniz kilo alımı arta bilir ve zamanla rahatça obez olabilirler. yaş mamada ise gerek yok istediğinizi kullana bilirsiniz. Ama şöylede bir şey var nd çok yağlı bir mama değildir. bende bunu kısırlaştırma döneminde öğrendim ama yinede kısırlaştırılmış mamaya geçtik

Kuzucansu44

Kısırlaştıralı çok uzun zaman oldu kullanmadım ve bir sorun yaşamadım. Nd'nin kısır köpek maması yok malesef. Kullanmasam bir sorun olur mu

britishoglum

Eğer erkeklerse idrar yolları tıkanabilir

hayvansever_

yok o kadar olmaz şimdiye kadar bir sorun olmadıysa böyle devam edin zaten dediğim gibi nd nin yağ oranı düşük olduğundan çok bir sakıncası olmuyor.

hayvansever_

idrarla ilgili bir sorun olucağını sanmıyorum mamadan dolayı ama yinede bir vete sormakta fayda var.

hayvansever_

sormakla en doğrusunu yaparsınız ama söylediklerinize görede aradan baya zaman geçmiş bence bir sakına yoktur inşallahta yoktur iyi günler. :)