Kedimin Burnunda Tüy Dökülmesi Ve Vücudunda Beyazlıklar

emirsezalll

Herkese iyi günler diliyorum öncelikle..2aylık scottish fold bir kızım var kendisi şuan çok sağlıklı ve keyfi yerinde fakat burun üstünde bariz bir şekilde tüy dökümü var ve neredeyse kalmadı.Bunlar haricinde ise tüylerin de kuyruğunda beyaz leke şeklinde yara gibi şeyler görüyorum.Sebeplerini öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız çook sevinirim..

5 CEVAP

poughkeepsie

Fotoğraf paylaşarak sorarsanız daha verimli yanıt alabilirsiniz. Böyle anlatınca alerji veya mantar olduğunu düşünüyorum ben. Fotoğrafını çekip veteriner ile paylaşabilirsiniz

emirsezalll

https://hizliresim.com/lzExuv burnu bu şekilde

emirsezalll

Üstteki attığım linkte solda kafasının orada açıklık var beyaz derken orayı kastediyorum aynı şeyler kuyruğunda da var

Bakiozdemir

Buyuk ihtimal mantar baslangici
Travazol ve batikon kullanin
Batikon ile mantar olan boyleyi silin sonra ustune travazol surun
Tuyleri dokulur ama tekrardan cikiyor dediklerimi uygulayin
Benim kedimde mantardi bu sekilde hallettik

Anonymus915830

Mantar genelde burun ve göz üstünde başlar mantar olabilir veteriner hekim görmeli