Önemli

Simgecetin07

Arkadaşlar kedimi veterinere götürdük ateşi var dedi ağrı kesici ateş düşürücü iğne yaptı ama hala ateşi var 2 gündür hiçbir şey yemedi su dahi içmedi ne yapabilirim lütfen yardım edin

14 CEVAP

sarmanbirkedi

Acilen başka bir veterinere gidin ve kan tahlili falan yapsınlar bence ilk veteriner sorumsuz davranmis.

Zeke

Bizde de olmuştu aynı durum.
Ateş yoktu ama yemek yemiyordu, su içmiyordu, hareket bile etmiyordu...ve yutkunur gibi hareketler yapıyordu, bizdeki bademcik şişmesi gibi..

Şırıngayla su, antibiyotik ve vitamin vermiştim. (İlaç kısmı veteriner önerisi ile tabi ki)
Bir de veteriner iğne yapmıştı yine aynı içerikte olan.

Ne yaş mama, ne et, ne tavuk daha önce delirdiği hiçbir şeyi yemiyordu...
Ben hep sıvı şeylerle besledim ilk etapta. O da baya zorla hani:(
Et suyuyla çorba yapıp içirdim, yoğurt, suyla seyreltilmiş süt.. üçüncü veya dördüncü günün sonunda minicik de olsa kendi rızasıyla yemeye başladı:) sonra da toparlandı zaten 2-3 gün içerisinde..

Bugünü de bunları deneyerek geçirip yarın bi iyileşme görmezseniz yeniden vet.e gitmenizi öneririm.. Geçmiş olsun

Simgecetin07

Veterinere danıştık merak etmeyin üşütmüş dedi iğne yaptı boğazı acıdığı işin bir şey yiyemiyordu akşam yaş mamasından biraz yedi artık açlığa dayanamayıp.Zaten verdiğim şurup multivitamin şurubu normalde de kullanılıyormuş vitamin kaynağı olarak :)

bbeyzvv

bir şeyi yoksa iyi tüyü kadar ömrü olsunn

hayvansever_

çok geçmiş olsun inşallah çok ciddi bir şeyi yoktur. Maalesef bir önerim olamıycak :(

bbeyzvv

halsizlik var mı? kan tahlili yapması lazım veterinerin benim kedime de olmuştu kanında virüs vardı böyle bir şeyse beklememek lazım çünkü erken tedavi edilirse çok kolay ama geç edilirse kedinin hayati tehlikesi olabilir ama küçük bi hastalık da olabilir siz yine de tahılı yaptırın

bbeyzvv

onun sevdiği yemekten yapın/alın yemezse daha da güçsüz düşer

Simgecetin07

Çok halsiz galiba boğazı da acıyo gibi çünkü sesi çok çıkmıyo en sevdiği yaş mamadan aldım onu bile yemedi 2 gündür yatıyo

Shaco

siz galiba geçende kedinizin kulak sıknıtısı ile ilgili yazı açmıştınız kulak hastalıkarı kafaya vurur baş ağırıs ve ateş yapar diye biliyorum başka bir veterinere tekrar sıknıtısını söylerek muayne ettirin

Simgecetin07

Polivit şurup verdim şırıngayla biraz da bişeyler yedirdim sesi kısılmış galiba boğazı acıyo hala uyuyo ama düne göre biraz daha iyi

Hills in a/d mamasını öneririm sadece veterinerlerde satılıyor hasta maması kedinizi toparlar

bbeyzvv

veterinerinize danışmadan bir daha ilaç vermeyin lütfen daha önce kullanmış olsanız da bu sefer onun için zararlı olabilir veterinere gitmesi lazım kedinin

Simgecetin07

Bugün daha iyi teşekkür ederim sizin de hayvanınız varsa tüyü kadar ömrü olsun inşallah :)

Shaco

sıkıntısı neymiş ?