Vets Plus

Ceydayyavuzz

Arkadaslar
Petlebinin tanitimini yaptığı maltlari herkes görmüştür sanirim
Mama siparis ettim bugun ve yaninda hediye olarak anti hairball göndericekler ama icinde kolza yagi varmis.
Sizce kedime vermeli miyim?
Kolza yagi cok tartismali aslinda biraz okudum,inceledim ama zararli mi zararsiz mi net bi kaniya varamadim acikcasi :(

8 CEVAP

sarmanbirkedi

Kolza yağını araştırdım biraz. Bir kesim şiddetle önerirken bir kesim çok zararlı olduğunu söylüyor. Ne diyeceğimi bilemedim fikir veremeyeceğim.

TATA4242

https://www.tavsiyeediyorum.com/makale_3185.htm

Kanola ile Kolza sürekli karıştırılmaktadır.
Kolzanın ıslahı ile kanola geliştirilmiştir ve ismini buradan almaktadır.Kanola ile kolzanın farkı,kolzanın canlılara zararlı olarak erüsik asit ve glukosinolat içermesidir.Kanola ise Eskiden kolza olarak isimlendirilen çeşitlerdeki %45-50 oranındaki erüsik asit içeriği, ıslah çalışmaları ile %0 düzeyine düşürülmesi ile Kolzadan farklıdır.Yani burada bakmanız gereken,ürün içeriğinde eski adıyla kolza yazılıp yeni adıyla ıslah edilmiş ürünü olan Kanola olup olmadığıdır.Şahsen ben eski adıyla kolza yazıldığını ama içeriğinde kanola bulunduğu kanaatindeyim.

TATA4242

Kanola bitkisi ilk önce Kanada'da geliştirilmesinden dolayı ona İngilizce "Canada" ("Kanada") ve "Ola" (oil low acid - "düşük asitli yağ") sözcüklerinden türeme, "kanola" adı verilmiştir.

sarmanbirkedi

Ama ciddi bir zararı olsaydı zaten çoktan tepkileri çekmiş ve satılmazdı diye düşünüyorum.

Ceydayyavuzz

Yardımcı olacak var mi :(

Ben Vets Plus denedim. Kedim bayıla bayıla yiyor maltı. 10 günde yararını gorduk gibi. fiyatıda diğer maltlara göre iyi.

gato

Gim cat'in soft maltını da benim kedim çok sevdi.Veterinerin verdiği neydi ismini hatırlamıyorum ama onu yemedi. Gim cat'in içinde zararlı bir şey yoktur umarım.

bademthecatt

Gimcat ve diafarm en iyileriymiş zoovitalde gayet güzel vets plusa içim ısınmadı açıkçası