Kedimin Çenesinde Kedi Aknesi Var Siyah Siyah Noktalar Şeklinde Hic Geçmiyor

Mrtkaytan

Sürekli orası yağlı gibi mama yediği icin ama o çene aknesi hic geçmiyor doğal yöntem ve ilaç önerisi olan var mı?

15 CEVAP

Ceydayyavuzz

Benimkinde de var :( yardimci olabilecrk var mi

Zeynepulku

Sirkeli su ile temizleyin her gün, su ve mama kabı plastikse metal ile değiştirin mama kapılarını ve o bölgeyi temiz tutmak çok önemli

anjelik123

Benim kedimde de yeni oluşmuş daha önceden yoktu. Furminatorle tarayıcam işe yarar umarım olmazsa sizin gibi sirkeli suyla silicem.

anjelik123

Furminatorle denedim az önce çoğunluğunu topladı şuan daha az gözüküyor birde mama kaplarını değiştirdiğimde sorun kalmaz sanırım

Linsenpai

Bizim kedide de var metal kap kullanıp sürekli yıkamama rağmen. Sirkeli suyla günde iki kere siliyorum çoğu temizlendi deneyebilirsiniz

Mrtkaytan

Bende denedim furminatörle çene kısmını yukarı doğru tarayın dedi veteriner öyle çoğunluğu geldi ama hep yağlı sürekli silip temizlemek gerekiyor

anjelik123

Ben iki yönede taradım bugün iki kez yaptm geldi baya çokta sıkmak istemedim şimdi cam kase koydum plastiklere bir süre ara veriyoruz

Tikos

Benim kedimde de var ve gercekten gecmiyor cenesinin altinda hep var bizim de kabimiz plastikti ve buradaki yorumlari okuyunca cok sasirdim plastik kabin boyle etkilemesine. Hemen degistiriyorum cok tesekkurler herkese..

Mrtkaytan

Demir kap kullanıyorum sorun hala devam ediyor:)

Mrtkaytan

Hic ilaç kullanmadım veterinerim Böyle bir sorun yok dedi ama sürekli kaşıyor agzını

Zeynepulku

Sirkeli su ile temizleyin her gün, su ve mama kabı plastikse metal ile değiştirin mama kapılarını ve o bölgeyi temiz tutmak çok önemli

BalliBadem

Ben elma sirkesiyle siliyorum hergün azalıyor ama silerken acımaya başladı eskiden tüm çenede vardı şimdi ufak bi alanda ama o alanda kızardı ve tüyler gitti Badem de kaşınıp yaralanma yada saçma bi şekilde oluşan ve acıyan deride kızarıklık fln oluyo arada, bende barf/raw araştırırken deri problemlerine iyi geldiğini gördüm zaten düşündüğüm bi beslenme tarzıydı bunu duyunca hemen geçtim ve daha iyiye gidiyor

Arthur5

Benim kedimde de olmustu plastikti mama kabi porselen alınca geçti

Tikos

Sirkeli suya basliycam ben de

anjelik123

Furminatör işe yarıyor birde plastik kabını değiştirin geçer