Kızgınlık Dönemi Kedi İştahı

Gunaybuse

Arkadaşlar merhaba,
Geçen gün kedimin 6 aylık olup kızgınlık dönemine girdiğini söylemiştim.
Veterinerim kızgınlık döneminin geçmesini bekle, birkaç kızgınlık geçirsin sonra kısırlaştıralım dedi.
Fakat kızım hiçbir şey yemiyor. Normalde evden çıkarken yiyeceği kadar mama koyarım bugün geldim hiç yememiş su içmemiş. Bana oyun yapmak için benden kaçar evin içinde koşardı. Şimdi küs gibi gidip başka odada yatıyor gece uyurken yanıma gelmiyor.
Kızgınlık döneminde iken bu normal mi yoksa herhangi bir hastalığı mı var acaba çok korktum.

7 CEVAP

Normal :) bende çok korkmuştum ergenliğe girdiği zaman hiçbir şey yememesine

Minikmuezza

Kizginliktaki bir kedinin bu sekilde davranmasi normal

sarmanbirkedi

Evet kızgınlıkta iken istahsizlik normal bu yüzden en sevdiği yaş mamayi verebilirsiniz hem aç kalmasın hem barisirsiniz.

dilaraxx

Kızgınlıkta normal bunlar.sevdiği yiyecekleri felan verin.

Benimki kizginliktayken normalde 1 gunde yedigi mamayi 2-3 gunde bitiriyordu. Hayvan acliktan olmesin diye yas mama falan veriyordum onu bile zor yiyordu.

hayvansever_

evet gayet normal bir kaç gün yaş mama verin azda olsa yemesi iyi olur hem su ihtiyacı için.

Gunaybuse

Çok teşekkür ederim :) Şu an bana küs zaten resmen trip yiyorum evde....