Sağlık Karnesi Kaybolmuş Bir Kedinin Aşı Kayıtlarını Nasıl Buluruz?

Seyma6390

Ben buradan kedi sahiplendim. Daha önceki sahibi kediyi sokağa bırakmış, sahiplendiren kişiler kediyi bulmuşlar sonra da ben sahiplendim sağlık karnesi önceki sahibinde kalmış aşıları tam dediler ama ben şimdi veteriner hekime gidince hangi aşıları yaptırmalıyım? Sonuçta yolculuk esnasında vs sağlık karnesine bakılıyor.

2 CEVAP

sarmanbirkedi

Bu aşıların yapıldığı veterinerden bulabilirsiniz. Ayrıca tüm aşıları tamsa bir adının süresine göre hareket edebilirsiniz. Mesela dış parazit aşısı 3 aylık ve aşıları tam dediniz yani 3 ay sonra yaptırın bir daha( umarım anlatabilmisimdir) ayrıca şu sıralar yolculuk yapamayacağınız için saglik karnesinin bir aciliyeti yok

hayvansever_

eğer gittiği veti biliyorsanız oradan bakabiliyorlar onun dışında aşıları tam denildiğinde genelde 1.iç dış parazit vs. gibi temel ilk sefer yapılan aşılar oluyor. Zaten iç dış parazit aşısı her 3 ayda bir vurulur o yüzden yeni bir vet ve karneyle başlaya bilirsiniz. Bazı kişiler iç dış parazit aşıya ilk seferden sonra gerek yok der bana da demişlerdi aman diyim sakın öyle bir hataya düşmeyin yaptırın.