10 Günlük Yavruları Olan Kedi Kızgınlık Dönemine Girer Mi?

gul12221

Herkese merhabalar. Sokakta baktığım ve arada sırada evimize gelen kedimiz 10 gün önce evimizde bir köşeye doğum yaptı. O günden beri bizimle birlikte kalıyor ama iki gündür sürekli dışarı çıkmak istiyor ve çıkamadığı zaman şiddetli bir şekilde miyavlıyor. Bugün de arka tarafı havada kalacak şekilde hareketler yapıp miyavlamaya başladı. Daha 10 günlük yavruları var, kızgınlık dönemine girmiş olabilir mi?

3 CEVAP

sarmanbirkedi

Evet girer, süt kizani mi deniyormuş hatta.Bu yüzden sakın dışarı salmayin ki ciftlesmesin tekrar. Lütfen kediniz emzirmeyi bırakınca maddi imkanınız varsa özel veterinerde yoksa da belediyede kısırlaştırın. Doğurup durmasın hayvancagiz. Yazık

gul12221

Mutlaka kısırlaştıracağım zaten, benim en büyük endişem yavruları ile ilgilenmeyi bırakırsa şeklinde. Çünkü bebekler henüz çok küçükler ve anneye ihtiyaçları var.

sarmanbirkedi

Dedigim gibi siz anneyi iyi besleyin dışarı salmayin yeter