Kedimin Irkı Nedir

eypcnytmz

İyi geceler arkadaşlar. Kedimin ırkı nedir acaba ?
Kedi melez büyük ihtimalle çünkü erkek kardeşi scottish fold gibi kulakları inik.
Bu kediye bir tür ırk vermek gerekirse ne söyleyebiliriz. Renk tekiri andırıyor ama tam tekir gibi değil,gözler kehribar ????
En sona kardeşi ile olan foto ekliyorum ve sanırsam yakın zamanda kardeşinden çocuğu olacak bu bir sorun yaratırmı ?
(kardeşi ile olan fotoğraf eski biraz)

27 CEVAP

bbeyzvv

ilk bakımda tabiki bilmemek olur ben de öyleydim hatta ilk baktığımda çok küçük olduğum için çok yanlış şeyler yaptım bunlar zamanla olan şeyler ama yıllarca araştırdım ve en doğrusu bu gerçekten

diş fırçalama için de
macun kediyi rahatsız eder fırçalatmaz bebekler için parmağa takılan yumuşak (sert olursa diş eti acır) fırçalarla sadece suyla fırçalamanız yeterli olur alışana kadar maltla ödül mamasıyla fırçalaybilirsiniz haftada bir kez fırçalasanız yeter kediler pek hoşlanmaz çok bunaltmamak lazım

eypcnytmz

Teşekkür ederim birçok kişi ısrarla renginden dolayı tekir yada melsz diyorlar r kısımda sizin dediğiniz şekilde yorum yapıyorlar kararsız kaldım bende arada

eypcnytmz

Teşekkürler arkadaşlar,normalde kardeş çiftleştirmesine bende karşıyım ama birsüre aynı evde besleyince kedileri ister istemez böyle bir durum oluştu. Bilerek yapılan bir olay değil . Kısırlaştırma yapmayı düşünmüyorum ama kedileri ayırabilirim .

eypcnytmz

Ayrıca normalde kuru mama ile brsliyoruz arada haftada 1 yada 2 kere yaş mama veriyoruz. Ancak hergün kuru mama yerine yaş mama versek ne gibi sorunlar oluşur. Hangimiz yaş yumuşak sulu sulu bir yemek varken , bisküvi gibi kıtır kıtır kuru birşey yemek isterizki

bbeyzvv

her gün yaş mama verirsen kediyi obez yaparsın ve zararlı onun için nd mamayı öneririm eğer kendiniz hamileyse ona nd kitten kullanın bebekler doğuş büyüyene kadar ve haftada 4 kere falan yaş mama verin ikisine de eğer hamileyse hamile olana daha fazla verilebilir ama kullandığınız yaş mama önemli yaş mama hakkında çokça konuşuldu evde yapmanız daha sağlıklı

eypcnytmz

Kedi beslemeye henüz yeni başladığım için birçok şeyi bilmiyorum, belki sizde ilk defa kedi beslediğinizde benim gibi düşünüyordunuz. Zamanla kazanılan bilgi birikimle büyük ihtimalle sizin dediğiniz gibi olacak. Hamile olma olayı şöyle , ben yurtdışında okuyorum normalde kediyide ordan bir arkadaşdan sahiplendim odamda kalan arkadaştada bunun kardeşi vardı daha doğrusu kediyi ben sahiplendikten sonra kardeş olduklarını öğrendim. Biz ordayken ilk başlarda biraz hoplama zıplama boğuşma oldu sonrasında da 2/3 gün kadar çiftleşme gerçekleşti. Bu olaylardan bir iki gün sonrada bu hastalıktan kaynaklı türkiyeye gelmek zorunda kaldık , bizim kediler ise hala yurtdışında bir arkadaşımız ilgileniyor güzelce . Arkadaşın söylediğine göre karında şişlik oluşmaya başlamış yavaş yavaş. Dediğim bu olaylar ortalama 3/4 hafta önce gerçekleşti.

eypcnytmz

Diş fırçalama nasıl yapılmalı kedilere özel fırça yada diş temizlemek için macun tarzı bir ürün varmıdır ?
Yaş mama konusuna gelirsek maalesef kendim yapmam biraz sıkıntılı o yüzden hazır mamalarla bir süre daha idare edeceğiz ancak eve geldiğim zamanlar kendim mama yapıp verebilirim.

Fatih55

Cinsini bilmiyorum ama çok sinirli gibi duruyor :D

anjelik123

Kediniz scotish straight (british ile scotishin eşleşmesi ile olan bir cins). Yavruların annesi veya babasında eklem rahatsızlığı yok ise bu kardeşlerde de hastalık yoktur. Kardeşiyle eşleşmeseydi daha iyi olurdu ve dişi kedinizi 6-7 aylık olunca hemen kısırlaştırsaydınızda böyle bir durum yaşamasaydınız

hayvansever_

yaş mamayı 1 2 seferden çok vermek kedinin obez olmasına sebep olur ve diş sağlığını etkiler. o yüzden anne kediye en fazla 2 yavruya ise her gün verebilirsiniz bu dönemde. Mama olarak size kesinlikle nd kitten öneririm. yavruya gimcatin kemik gelişimi için olan macunundan kullanmanızı tavsiye ederim baya faydalı bir ürün. Yaş mama olarakta; nutri fline, schesir, nd, gimcat önere bilirim. Hem kuru hem yaş mamalarda içeriğe çok dikkat edin gdo katkı maddesi şeker tatlandırıcı bulunan ürünler kullanmamaya özen gösterin. Diş fırcalama her kedide çok önemlidir zamanında düzenli yapılmazsa diş tartarı gibi sorunlar oluşa bilir. Ben trexinin kedi diş fırçası setini almıştım baya rahat ettim faydasını gördüm.

eypcnytmz

Ben bu kedileri sahipleneli şu tarihten itibaren 1 ay ya oldu ya olmadı ben kedilerle 1 hafta kadar birlikte kalabildim tekrardan diyorum sadece ben zaman geçirmek için aldığım bir canlı. Ben kedileri yavruyken almadım yada alayım çiftleştireyim yavruları satayım diyede almadım. Eğerki zaten öyle birşey yapacak olsam gider insanların daha ilgisini çekebilecek renkte cinste bir erkek bir dişi kedi alıp çiftleştirir dururum yavrularıda alıp satarım,ne de olsa türkiyedeki gibi yurtdışında fahiş fiyatlarda değil evcil hayvanlar . Sahiplenirken de gidip tekir renklerde ırkını bile bilmediğim bir kedi almazdım yada burda oturup konu açıp ırkını gerekli bakımlarını yapmam gerekneleri sormazdım zaten canlılar birlikte şimdi olmasa sonra tekrar çiftleşecekler bir şekilde yavru alacağım DERDİM ! Şöyle düşünün yurt odası tek odadan oluşuyor bir arkadaşımla kalıyorum kendisinin kedisi var bende gidip onun sahiplendiği kişiden kedi sahipleniyorum ve kediyi aldıktan sonra kardeş olduklarını öğreniyorum. İki kedide aynı odada gece gündüz ne kadar engel olabilir tek aklımızda olan şey daha doğrusu arkadaşımın önerisi kendi erkek kedisini kısırlaştırmaktı(kendisinin türkiyede de kedisi var ondan tecrübrli) ancak hastalıktan dolayı birçok yer kapanınca bizde türkiye ye dönünce yapabileceğimiz hiçbirşey yoktu. Oturduğunuz yerden insanları eleştirmek çok kolay . Bu tavrınız hiç hoş değil

eypcnytmz

Diğer dediğiniz herşeye dikkat edip temin edeceğim. Bu kısırlaştırma konusunda neden bu kadar yüklendiniz onuda anlamadım . Sanki asla kısırlaştırmayacağım yada kedileri kısırlaştırmamalıyız gibisinden bir şeyde demedim. Kısırlaştırma ile kısırlaştırmama arasındaki farkı tam bilmediğim için neden yapıldığını tam anlamadığım için ,internette bir çok bilgi var kimi grup insanalr kısırlaştırmaya karşı kendi sebepleri ile kimiside ısrarla kısırlaştırmamız gerektiğini iddia ediyor bende bundan dolayı zamanla doğruyu yanlışı öğreneceğimi belirttim. Zaten çiftleşme konusunuda yukarda açıkladım ve gayet açık olduğunu düşünüyorum. İki kuruş para için canlılara zarar verecek ,canlarını yoksayacak biri değilim. Bu zamana kadar da birçok evcil hayvan besledim birçok kuş türü birçok balık türü besledim,hiçbirini maddi çıkar olarak düşünmedim hatta insanlara arkadaşa eş dosta elimde olan kuşlardan,kafeslerden,balıklardan akvaryumlardan hediye ettim kendilerine evcil hayvan beslemeyi sevdirmek için. Ve bu beslediğim tüm canlıların bakımını beslemesini bu tarz gruplarda zamanla herşeyini öğrenip elimden geldiğince en iyi şekilde bakmaya çalıştım. Böyle maddiyat için kedileri çiftleştirip satmanamacın var gibi ağır hitamlar hoş değil. Heleki eleştirdiğiniz kişiyi tanımadan. Tek derdim bu siteye üye olurken bilmediğim şeyleri öğrenmek ve bana uzun yıllar inşşallah arkadaşlık edecek canlının ne tür olduğunu ve bakımını öğrenmekti ama birçoğunuz nerelere kadar çektiniz konuyu.