Kedimin Doğumu Başladı... Acilll

Elifkirci

Kedimin poposundan kan geldi fakat 9 saat geçmesine rağmen yavru gözükmedi. Yavrular hareket ediyor. Bir sorun var mıdır? Beklemeli miyim?

5 CEVAP

luluhoglu

Yüksek ihtimalle kendini doğuma hazırlıyor şu an. Siz olabildiğince yanında olun sürekli kontrol edin ve her kasıldığında eşzamanlı olarak sizde yukarıdan aşağı doğru karnını birazcık bastırarak okşayın doğumunu çok kolaylaştırır. Eğer yavru çıkarda yarıda kalırsa 2-3 dakikadan uzun bir süre boyunca yavruyu çıkartamazsa hemen siz müdahele edin o kasıldıkça siz yavaş yavaş yavruyu çekin yoksa yavru oksijen alamadığı için ölür

luluhoglu

kasılmalar oluyor mu? Sadece kan mı geldi, nefes alış verişi ne durumda detay verin lütfen yardımcı olalım

bbeyzvv

eğer sancılar 12 saat sürerse veterinere gitmeniz gerek kan için de böyle olması lazım emin değilim 12 saati geçmedikçe sakin olun benim bi tanıdığımın kedisinin doğumu 18 saat sürmüştü

Elifkirci

Kan gelmeye devam ediyor arada bir bağırıyor kasılmalar nadir nefes alış verişi çok hızlandı kanın yanında garip şeffafımsı bir sıvı daha geldi.

Elifkirci

Çok teşekkürler çok rahatlattınız beni