Nasıl Yakalayabiliriz?

Linsenpai

Geçen seneden beri yakalayıp kısırlaştırmaya çalıştığım ama asla insanlara yaklaşmayan bir kedi var sokakta beslediğim. Önceki yaz dört tane bebeği oldu arkamızdaki apartmanın otoparkında şimdi hepsi tosun gibiler maşallah birini sahiplendirdik diğerleri bizim bahçedeler onlara da bakıyoruz hala. Bir ay kadar önce tekrar doğum yaptı, bu sefer daha güvende olsunlar diye alt komşum boş bir odasına aldı yavruları camı da açık bırakıyor anne gidip geliyor istediği zaman. Kediler sütten kesildiğinde belediyeye götürüp kısırlaştırma istiyorum (Maltepe'de oturuyorum ve buradaki belediye çok iyi ilgileniyor sokak hayvanlarıyla, bizim sokağın kedilerini hep o şekilde kısırlaştırdık ve deneyimimiz iyiydi) ama anne kedi çok vahşi ve yaklaştırmıyor asla yanına. Elimizden gelen herşeyi denedik yakalamak için ama nafile. Önerisi olan var mı? Böyle doğurmaya devam etsin istemiyorum her sene :(

1 CEVAP

Linsenpai

Bu arada komşum bahçe katında oturuyor zeminin bir altı, yani düşme vs tehlikesi yok girip çıkarken