Ertelenen Aşılar

Maskesmom

Merhaba, corona virüsü yüzünden kedimin iç dış parazit aşısını ertelemek zorunda kaldık, en azından dış parazit için pirelerden korumak adına bir fikriniz var mı arkadaşlar?

12 CEVAP

Kediniz evden çıkmıyorsa pirelenmesi pek mümkün değil, en son ne zaman yapıldı iç dış parazit?

Bulutcemre

Ben de ertelemek zorunda kaldım ama sorun olmaz bence birkaç haftadan evdeyse

britishoglum

Kediniz evden çıkmıyorsa dış parazite gerek yok. İç parazit için genellikle petshoplarda hap satılıyor. Kimi yerde 10 lira tanesi kimi yerde 15. İkiye kırıp yaş mamasına katarak verebilirsiniz

Maskesmom

Üçüncü katta oturuyoruz kedim bırakın dışarıyı balkona bile çıkmıyor ama pirelendi arkadaşlar, veterinerimiz siz eve taşımışsınızdır dedi :( ne yazik ki pirelerinden kurtulamadık ve en son iç - dış parazit aşısı 2 buçuk ay önce yapıldı

sarmanbirkedi

Internette bir sürü bilgi var doğan yoldan dış parazit giderme yazarsanız çok güzel yöntemler çıkar

elif8790

Ben de lavanta yağı kullanıyorum, etkili.

Maskesmom

peki çok teşekkür ederim :)

dilaraxx

biberiye ve lavanta yağı işe yarıyor diye duydum

dilaraxx

*duymuştum daha önce

Maskesmom

Lavanta yağından bir kac damla suya damlatıp öyle mi sileyim nasil kullanilacak?

dilaraxx

aynen suya biraz damlatın. sonra kedinizi öyle silin

Minikmuezza

2.5 ayda korumasi lazim aslinda 4 aya kadar