Kediler Ne Kadar Zamanda Kusar

Kerevit

Arkadaşlar kedimi kasım 2019 da sahiplendim. Bu zamana kadar hiç kusmadı kedi maltı kullanmıyoruz. kusmadığı için sorun mu var anlayamadım. Malt hiç kullanmadım. Bu zamana kadar kusması gerekmez miydi?

11 CEVAP

sarmanbirkedi

Kusmak zorunda degil benim kedim de kusmuyor kedi cimi kullanıyorum

sarmanbirkedi

Gerek yok diye düşünüyorum eger kusmazsa. Bir de ben özel olarak cim yedirmedim evimizin bahcesindeyken yediğini görmüştüm

Kerevit

Ben hiç bir şey kullanmıyorum bu konuyla alakalı. Kusmadığı için sorun mu var diye düşündüm.

sarmanbirkedi

Hayır yok demek ki sağlıklı fazla tüy yutmuyor ya da diskiyla atıyor

BalliBadem

Benimkide 1.5 yaşına kadar kusmadı ve çimi vardı sonra kusmaya başladı bende çimi atıp malt aldım kusmadıkça malt vermek gereksiz elimdeki malt bitince kusmazsa eğer malt almam kusarsa alırım

Anonymus552223

Ben de birsey kullanmiyorum. Ani mama degisikliği yapmadigim sürece kusmuyorlar

Anonymus552223

Ha arada çim ekiyorum yiyorlar ama kusturmuyor o da

Kerevit

Tamam o zaman endişelenmeyim teşekkürler:)

britishoglum

Ben ne çim ne malt kullanıyorum. Hiç kusmadı şimdiye kadar. Kullanmalı mıyım?

britishoglum

Yani tüy yutuyor mu bilmiyorum. Ama bu zamana kadar hiçbir şey kullanmadım

BalliBadem

@brithishoglum Çim verebilirsiniz daha iyi olur kesinlikle tüy yutuyor çünkü kendisini yalıyor çim hazmı rahatlatır daha rahat çıkar tüyler ileride kusarsa çimi kesip malt a geçersiniz