Kuru + Yaş Mamayı Birlikte Karıştırıp Vermek

britishoglum

Arkadaşlar dün ilk defa kuru ve yaş mamayı birlikte karıştırıp verdim. Normalde hep ayrı ayrı veriyordum. Acaba kusar mı diye düşündüm ama öyle bir şey olmadı. Bugün de yine karıştırıp verdim. Sizler de hiç böyle yapıyor musunuz?

13 CEVAP

sarmanbirkedi

Ben once yaş mama veriyorum bitirince de hemen ardindan dişlerini temizlesin diye kuru mama veriyorum. Bir şey olmuyor

Bulutcemre

Sorun olmaz.Hastayken özellikle bunu yaparım ben.Normalde de yapılır

hayvansever_

Bir sorun çıkmaz ben de kedim evde yaptığım yaş mamayı sevmezse yapıyorum. Ama her gün bu şekilde yapıcaksanız pek tavsiye etmem kilo alımı çok hızlı ve fazla olur.

dilaraxx

Arada bir yaş mama yemiyor o zaman yapıyorum bişey olmuyor

sarmanbirkedi

Evet benimki gittikçe şişiyor

hayvansever_

tombik diye seversiniz artık.

DenizTinik

Tercih meselesi ama yaş mamada aşırıya kaçmamak önemli, kilo açısından

elifozdemir

yaş mama ile kuru mamayı karıştırıp veriyorum bir sorun yaşamadım pro choice kuru mama ile chefs choice yaş mamayı kullanıyorum bazen yaş mamayı ödül gibi veriyorum çok seviyor bazen kuru mamasına karıştırıp veriyorum.

Zeke

Bunu bazen ben de yapıyorum ve düşünüyorum biri tavuklu biri etli veya balıklı, acaba midesi bulanır mı diye ama maşallah eşek gibiler:))
Herhalde bir sorun olmuyordur. Hiç denk gelmedim yemediklerine veya kustuklarına..

duygudonmez

Ben somonlu yaş mama ile tavuklu kuru mamayi karıştırdım ama kustu kedicim :((

Renklipati

Evdeki kedime hiç karışık vermedim bilmiyorum yermi, ama bahçede yavru kedime kuru yaş karışık veriyorum hergun yiyor hatta kuruyu yemiyor yaşla karışık olmasa

ben kedim eve ilk geldiğinde yemek yesin diye bir de hastayken yapmıştım bir sorun olmamıştı

Miscatt

Bi sorun teşkil etmez ama alışkanlık yapabilir benim kedimde bi ara alışkanlık oldu kuru mama redediyordu bu yüzden zaman aldı tekrar sade kuru mamaya dönmek bunu göz ardı etmeyin derim