Kedim Ameliyat Sonrası Birşey Yemiyor

yasin9396

5.5 yaşındaki kedim malesef dün balkondan düştü. (4.kat) Hemen fark edip veterinere götürdüm. Üst damarta yarık alt çenede kırık varmış bu sabaha kadar ameliyat için beklicek dedi veteriner. Saat ögleden önce 11 gibi ameliyat oldu başarılı gecti. Ancak ameliyattan cikali yaklasik 8 saat olmasına rağmen bişey yiyip içmiyor. Veteriner saat 6 dan sonra yiyecek verebilirsin dedi şuan saat 8. Yaş sulu mama aldık önüne koyduk parmagimizla yalatmaya calistik su koyduk biraz heycanlanir gibi oldu ama pek tenezzül etmedi sizce bu normalmi. Birde anesteziden kaynaklı sersemligin hala tam olarak gectigini söyliyemem burnunda cok az kanama oluyor. Veterinere sordum normal dedi ama yinede aklım kalıyor

13 CEVAP

Kevserhaksever

Kediniz 4.kattan düşmüş ve ameliyat olmuş o durumda kim olsa yemek yemez. Stres kaynaklı ve ağrısı varsa yememesi normaldir.
Aklınızın kalmasını istemiyorsanız lütfen daha dikkatli olun. Geçmiş olsun.

LadyAndCat

Ölmemiş şükredin Yasin Bey.
Umarım iyileşir de iyi olur.
Keşke daha önce düşünseydiniz bazı şeyleri:

  1. Kısır değilse kısırlaştırın.

  2. Cam ve balkonlarınıza file takın.

Linsenpai

Balkona çıkmasına neden izin verdiniz? Hayvan sizin sorumsuzluğunuzun suçunu çekiyor farkında mısınız? Dua edin felç kalıp ölmediğine

poughkeepsie

Yardım isteyen soru soran birinin azarlanmasından çok sıkıldım ben şahsen, biraz çözüm odaklı baksanız da azarlamak yerine yardımcı olmak için 2 kelimeyi yan yana koysanız ne kaybedersiniz? Yok tabii, en iyi sahip sizsiniz hemen laflayın.

Soru sahibine gelince, ufak bi anda olan bişey olduğunu anlayabiliyorum. Kimse kedisini bile isteye yok be atlamaz zaten diyip 4. kat balkonuna manzaraya bakması için çıkarmaz. Muhtemelen anestezi etkisi nedeniyle öyledir. Maması yatağının yakınında olsun sevdiği şeyleri koyun o kendini iyi hissettiğinde yiyecektir. Mümkünse gece boyu başında olun ihtiyaçlarını giderin tuvalete gitme durumunda yardımcı olun ona. Çok geçmiş olsun

LadyAndCat

Rümeysa;
Bir süredir bizlerle bu forumdasın bu yüzden sen de bazı şeyleri öğrenmişsindir.
Kısırlaştırılmamış kediler evden kaçmak için çabalarlar. Pencereden ve balkondan kendi isteğiyle bile atlatabilirler. Bu durumda ben neden karşımdakine kedinizi kısırlaştırın dediğimde bu sana neden oldukça ilginç geliyor?!
Böyle bağlamış oldum gördüğün gibi...
Kimse kimseyi azarlamıyor bana bir şeyler söylemeye çalışıyorsan. Burda beni ve başka insanları tek azarlamaya çalışan sensin.

Linsenpai

Azarlama lafını bana söyledin sanırım. Her hafta burada en az bir iki kere kedim düştü, ameliyat oldu, şurası kırıldı vs diye soru açılıyor. Ve %90'ı da tel takmayı inatla reddeden veya açık balkona çıkaran sorumsuz sahipleri yüzünden. Ve onların aptallığının ceremesini hayvanlar çekiyor. Bu durumda insanın sinirlenmesi normal değil mi? Aferin iyi yapmışsın, bi dahakine de balıklama atlasın mı diyelim? Anlamıyorum ki

sarmanbirkedi

Geçmiş olsun öncelikle. Ayrıca arkadaşların dediği gibi kediniz düştüyse ve şu an acı çekiyorsa sizin sorumsuzluğunuz yüzünden. Dördüncü kattasiniz ve camlarda be balkonlarda ne kedi filesi ne tel var. Acaba benim kedim neden düşmüyor? Sorumlu davranıp önlem aldığım için olabilir mi? Soruya gelince halsiz olmasi normal sonucta dusmus ve ameliyat gecirmis biras zaman tanıyın. Tekrar gecmis olsun

yasin9396

Öncelikle yardımcı olan , olmaya çalışan bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Kedimin durumu oldukça iyiye gitti Allah a şükür . Gece ilk defa su içti baya. Ancak daha mama yemedi inşallah zamanla o da baslicak . Veterinere de danıştığımızda dilinde yara olduğu için normal dedi. Şuan mışıl mışıl yatıyor. Yorumlarda hiçbir arkadaşın yanlış bişey yazdığını görmedim ancak çaresiz bir şekilde yardım isteyen bir insana tek yaptığınız saldırmaksa ne diyebilirim bilmiyorum. Yardımcı olmak isteyen arkadaşlar gönlünü ferah tutsun bundan sonra elimden gelen bütün önlemi alıcam. Kedimin durumunda önemli bi gelişme olursa aynı durumu yaşayabilecek insanların fikir edinmesi açısından burada paylaşırım onun haricinde bu forumda daha fazla destek aramak yararsız geliyor tekrardan teşekkürler

Linsenpai

En iyi sahip biz olduğumuz için değil, bas bas bağırmamıza rağmen asla önlem alınmadığı ve böyle sonuçlar doğduğu için çırpınıyoruz burda.

poughkeepsie

Allah aşkına bunu nasıl kısırlaştırmaya bağladınız çözemiyorum kedi meraktan her deliğe girer her yere atlar niye ilk cümleniz kısırlaştırma oluyor

poughkeepsie

Azarlama lafını sana söylemedim

BalliBadem

@sarmanbirkedi
seninde kedin dışarı gidip geliyor Allah korusun birşey olsa burada yardım istesen ve sana neden dışarı çıkardın BAK BEN SORUMLUYUM BİŞEY OLMUYO vs dese senin gibi ne hissedersin

BalliBadem

İnsanlık hali kedi bu düşebilir kaçabilir evet önlem alınmalıymış ama kedisi ameliyat olmuş üzgün birisine böyle konuşulmaz sizin sayesinizde birçok insan (ben dahil) hayvan severlerde tiksiniyor ki bende hayvanseverim bu hafta her yerde böyle saldırganca yorumlar gördüm bişey demedim ama yok herkes hala saldırganlığını koruyor bunu sadece size değil saldırganca cevap veren her üyeye söylüyorum