Teşekkür Ederim Şimdiden :)

Melikedkc

Arkadaşlar merhaba kedim 6. Ayına girmek üzere bir süredir hiç keyfi yok kuru mama yemeyi pek istemese de yaş mamayı götürüyor iştahsız sayılmaz ama hep uyuyor eskisi gibi hareketli değil neden olabilir biraz evhamlıyım endişeleniyorum

7 CEVAP

sarmanbirkedi

Acaba kizginliga mi girecek. Belki de ergenlige girdiği içindir. Eğer mamasini yiyor ve oyun oynuyorsa sıkıntı yok

dilaraxx

Bana kıgınlık gibi geldi

Melikedkc

Kısırlaştırmak için erken mi bilmiyorum ama bu dönemi nasıl daha sağlıklı geçirebiliriz peki üstüne gitmemeli miyim

sarmanbirkedi

Evet üstüne gitmeyin şöyle düşünün mutsuzsunuz ama biri sürekli pesinizde dolanıyor. Ama ilgisiz de bırakmayın bol bol yaş mama verin sevinsin, oyunlar oynatmaya çalışın

Carathras

Normal davranışlar bunlar ama tavsiyem huyları çok değişmeden ilk fırsatda kısırlaştırmanız.

hayvansever_

Tedirgin olunacak davranışlar değil bunlar gayet normal sadece çok üstüne gitmeyin kızdırmayın onu. Ergenliğe girdiğinden olabilir. Bu dönemlerinde (kediye göre değişen bir durum bu) kısırlaştırıla bilir vetinize danışarak bunu netleştirin derim. İlk kızgınlıktan sonra yada kızgınlığa girmeden olup olmayacağını vetiniz size söyler.

Kevserhaksever

Kediniz erkekse eğer tam ergenlik dönemi biraz huzursuz ve agresif olması çok normal. Ben 7 buçuk aylık olunca kısırlaştırdım sizde kedinizin gelişimine göre veterinerinizin önerdiği vakitte kısırlaştırma işlemini gerçekleştirin. Çok üzerine düşmemek gerek bu dönemde. :)