Kedim Surekli Evin Her Kapali Kapisinin Onunde Miyavliyo Ve Hepsini Actirmaya Calisyo..

erturkzehra

Bu huyundan nasil vazgecirebilirim...allah razi olsun..

10 CEVAP

hayvansever_

Bu hareket bazı kedilerin iç güdüsel yaptıkları bir şey. Bir makalede okumuştum yaşam alanlarını sürekli korumada tutmak istedikleri için her yeri görmek istemelerinden kaynaklanan bir durummuş bu. Bizim kedimiz de her hangi biri lavaboya girdiğinde onun kapısında yatıp miyavlar buda sürüyü koruma gibi bir içgüdüymüş. Bu huyları törpülene bilir mi bilmiyorum ama mesela yine aynı davranışı yaptığında dikkatini falan dağıtmaya çalışın belki işe yarar.

dilaraxx

Merakındandır o. dikkatini dağıtın oyun oynayın konuşun.yine sürekli oraya gidiyorsa açın merakını gidersin sonra yine kapalı tutarsınız

sarmanbirkedi

Aynen merak ediyor açın girsin içeriyi incelesin merak etsin. Boşa üzülmesin

Alaracatlover

Odaları görmeden rahat edemez her kedi meraktan yapar bunu:)

Tikos

Bizimki de oyle :)) yani resmen kapali kapi fobisi var surekli her kapi acik olsun istiyor ve kapatmayalim diye de girislere yatiyor malesef yapacak hicbisey yok

erturkzehra

Ama butun gece boyle...gece kac kere uyandim daha dogrusu evdeki herkesi uyandiriyo..bunu 3 gundur yapmaya basladi ve surekli miyavliyoo

anjelik123

Benim kedimde sürekli yapıyordu. İlk zamanlar benim odama ve salona girmesine izin veriyordum öbür odalar kapalı diye sürekli miyavlıyordu. Sabahları oda kapılarını açın içeriyi dolaşsın o odalarda uyuyabilir. Böyle böyle miyavlaması geçicektir

Sineemctn

Muhtemelen sıkılıyor ve orayı da keşfetmek istiyor bir kere girip orayı koklayıp görmesine izin verirseniz bir süre susmasına yeter sanıyorum.

Tikos

Kızgınlığa girmiş olabilir mi acaba

erturkzehra

Evet ogrendigime gore kizginliga girmis..cevap veren herkese tsk ederimmm
.