Ne Yapmalı?

hayvansever_

Ben haftada 1 bazen 2 gün yaş mama veriyorum kedime. Şimdi bazı kişiler yaş mama verdiğinde öğünden falan kestiğini söylemiş ben bunu hiç yapmıyorum. Yapmak gerek mi? Günlük 80 gr gibi bir ölçümüz var yaş mama günleri azaltmam çok önemlimi?

9 CEVAP

Kevserhaksever

Ben hiç kesmiyorum yaş mama verince kuru mama miktarını. Zaten haftada 3 gün veriyorum 2 gün hazır yaş mama 1 günde evde hazırladığım tavuklu mamadan. Zaten öğlen verdiğim için yaş mamayı keyfi yiyor benim kedim doymaktan ziyade.

sarmanbirkedi

Ben normalde günde 70 gram kuru mama veririm yaş mama vereceğim zaman da 100 gr yaş mama 60 gr kuru mama veririm yani fazla kesmem

sarmanbirkedi

Bu arada böbrek sağlığı için haftada 1 2 az değil mi en az 3 olmalı gerekiyor diye düşünüyorum.

Faytekin

Bende kesmiyorum ama normalde kesmek gerekir günlük gramaja dikkat edilerek verilen bir kedi için,bazı yaş mamalarin üzerinde yazar "tamamlayıcı tam mama" diye ,burda anlatılmak istenen budur zaten ,yani kedinize günlük 70-80 Gr mama veriyorsanız ,yaş mama da bu görevi görüyor,ben kesmiyorum ama benim kediler çok hareketli oldukları için ..

sarmanbirkedi

Fazla değil hareketli bir kediyse. Ki fazla olsa bile bir şekilde vermek gerek en kötü kuru mamayi kisarsiniz. Dis bakimini unutmayın ama

Linsenpai

Valla benimki büyüme çağında olduğu için ben kesmiyorum hiç mamadan :d Kuru maması hep önünde duruyor iki günde bir de ya yaş mama veriyorum ya da haşlanmış ciğer, tavuk vs. Eğer obezleşmeye başladığını görürsem azaltırım, sonuçta bir anda 6-7 kilo uyanmıyorlar ssjjsjd

Alaracatlover

Ben bazen yaş mama yerine kuru mamasına su koyup içinde karıştırıp koyuyorum suyu bol bol içiyor sonra mamasını yiyor :)

hayvansever_

3 fazla değil mi ya kilo aldırmaz mı? Ben burada ki yorumları okuya okuya 2ye anca razı oldum. Gerçi bu konuda vetime artık hiç güvenmiyorum o haftada 1 fazlasıyla yeter diyor. :(

hayvansever_

cevaplarınız için teşekkürler.