Kedimin Sorunu Ne?

Quinttet

5 yaşında scottish fold kedim var. Evden dışarı çıkmıyor. 2019 yazinda, kedimi severken testisinin etrafında tüylerinin bir kısmının döküldüğünü gördüm. Veteriner hekim egzema olduğunu belirtti. Antibiyotikle beraber tavuklu olan mamasını kuzu etiyle değiştirmem gerektiğini söyledi. Dediklerini yaptıktan bir süre sonra tüyleri yeniden çıktı. Bu akşam severken tekrar aynı durumu gördüm. Neden sürekli böyle oluyor ve ne yapmam lazım? Sürekli yalamak istiyor, yaladıkça genişliyor tüysüz alan.

1 CEVAP

Kevserhaksever

Cilt problemleri bağışıklık düşünce nüksediyor diye biliyorum. Bağışıklık güçlendirici takviye alıp hypoalerjenic bir mama kullanmak yararlı olabilir. Veteriner tavsiyeyi ya da kedisi egzama olmuş sevgili petlebi ailesi daha iyi bilir :)