Kedim Sürekli Saldırıyor

Pofudukk

Başlıkta da yazdığım gibi, kedim birkaç aydır sürekli bana saldırıyor. Eskiden arada sırada oyun amaçlı yapardı ama artık iş çığrından çıktı. Beni gördüğü anda saldırmaya başlıyor. Normal otururken birden kolumu ısırıp tırnaklarını geçiriyor, yürürken ayaklarımı çizip kanatıyor. Her yerim yara ve çizik dolu. Kedimi seviyorum ama bu huyu beni çok rahatsız etmeye başladı. Neden böyle yapıyor ? Bunu yapmasına nasıl engel olabilirim ? Lütfen yardım edin. (Kedim 2 yaşında, erkek, 2 aylıkken sahiplendim)

2 CEVAP

hayvansever_

kısır mı? Biz de aynı sorunları yaşıyorduk kısırlaştırınca hareketleri duruldu düzeldi.

sarmanbirkedi

Bunlar çok konuşuldu. Soru cevap filtresine kedim agresif/ kedim saldırıyor/ kedim tirmaliyor yazarsanız okuyabilirsiniz.