Mantar Sonrası İyileşme Süreci

pati-35

Merhaba,
7 yaşında van kedimiz var :) geçtiğimiz aylarda ilk kez mantar oldu. Aşı yapıldı krem kullanıldı ama mantar yayıldı. Şu an mantardan kurtuldu ama büyük bir alan tüysüz kaldı. Yalarken ve kaşınırken o bölgeyi kanatıyor. Tüylerin hızlı çıkması için yada o bölgeyi kanatmaması için öneriniz olabilir mi ?

6 CEVAP

Anonymus915830

Omega içerikli takviyeler kullanabilirisiniz, kaşımaması içinde bir süre en iyi çözüm boyunluk gibi görünüyor

pati-35

Tüylenme ne kadar zamanda olur bilginiz var mı ?

leyylayucell

bence 9-10 gun icinde olur

gato

Mantar için krem olarak ne kullandınız? Benim kedime de veteriner mantar dedi.Aşı yaptı,ama krem vermedi.Balıklı mama kullanmaya başladık.Kulak arkasında ve kaşlarının üstünde yol gibi tüy dökülmesi oldu. Bir başkası alerjidir dedi. Ne olduğu hakkında emin olamadım bir türlü.

pati-35

kullandığımız krem eczanede bulabileceğiniz travocort mantar kremi. bugün veterinere gittik parazit aşıları için. Mantarının bittiğini tüylerin çıkması bazen 6 ayı bulabileceğini söyledi.

Sinozan

malesef mantar, egzama, uyuz için kolaya kaçıp mantardır bu deyip ilaç uygulaması, iğne ile çocukların karaciğerine zarar veriyorlar. mantar ekimi yapsın veteriner, 1 hafta içinde sonuç alınıyor. zararlı ve zararsız mantarlar var. veteriner değilim ama tam sonuç için mantar ekimi derim. yakalık takmanız lazım, kaşımaması için. bir de bu süre zarfında 3 ilaç kullandık ve birisi güzel uyutuyordu. ismi "zyrtec", sakinleşiyordu.