Kedim Tıkanıyor Gibi Ses Çıkarıyor Haftada Bir Kez?

aysglklm

Kedim nefes darlığı çekiyor gibi değişik bir ses çıkarıyor beş on saniye sürüyor bu durumu veterinerle görüştüğümde malt göstermişti kullanıyoruz iki günde bir ama yine oluyor :( zararlı bir şey de yutmadi yerde hiç kağıt pamuk vesaire bırakmıyoruz. Veterinere götürmeye de korkuyorum çok hassas bebek gibi büyüdüğü için grip olunca öpmüyoruz sarılmiyoruz yoksa başlıyor hapşırmaya :) corona çıktı diye bir yere götürmek istemiyorum hastalıktan korumak istiyorum onu sizce neyi olabilir tahmininiz var mi bu durum normal mi :(

7 CEVAP

Kevserhaksever

Çok sık ve uzun sürüyorsa bu durum kedilerde astım hastalığını da araştırın derim. Kusuyormuş gibi astım krizi geçiriyor kediler. Benim kedimde de aynı sorun vardı ama malt kullanmaya başladığım an düzeldi ve kedi kumum tozluydu biraz onu da degistirdim tozsuz olana geçtim artık hiç olmuyor çok şükür. Geçmiş olsun

Zeke

Tabi alerjiden bağımsız olarak tüy toplama eldivenleri vs, her kediye lazım.
Ben bahçedeki bıdıklara bile yakalayabilirsem yapıyorum:))

Zeke

Tüy kusmaya çalışıyordur. Malt da bunu engellemek için veriliyor zaten. Kusmayıp dışkı ile atıyorlar.
Ne kadar zamandır malt kullanıyorsunuz? Yeni başladıysanız biraz daha bekleyin derim.

Ama haftada 1 kez kadar sık olmaması lazım diye biliyorum o kısmı ilginçmiş :/
Mamasını mı değiştirseniz acaba, belki midesine iyi gelmiyordur?

Zeke

Bir de tüylerini toplamak için eldiven vb şeyler var, onları kullanıp daha az tüy yutmasını sağlayabilirsiniz.

Bir yerde okumuştum, çok çok nadir de olsa kedilerin kendi tüylerine alerji olma durumu olabiliyormuş. Sizinki hassas diye aklıma o geldi:(

Kevserhaksever

Zeke
Çok haklısın eldiven çok ise yariyor gerçekten de. Baya fark oluyor tüy dökülme konusunda.

Zeke

Evet ve baya bi tüy çıkıyor o minicik vücutlarından :))
Bizim kızlardan biri çok seviyor, eldiveni görünce direkt önüme yatıyor karnını falan açıp :D
Aklıma geldi yarın gidip yiyim onu bari :D

Linsenpai

Basık suratlı bir kedi mi? O cinslerde çok oluyor malesef