Kedim Yavrularını Isırıyor

Esracskn

Kedim 15 gün önce doğum yaptı şimdiye kadar bir sorun yoktu ama 2 gündür yavruları yalarken birden ısırıp boğmaya çalışıyor 2 aydan sonra başlaması gerekmiyor muydu? Zarar verebilir mi yoksa müdahale etmemeli miyim bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

4 CEVAP

onları eğitiyor endişelenmeyin

LadyAndCat

Boğazlamıyordur yavrularını yanlışınız var. İstese anında öldürür. Çocuklarını yalıyor temizliyor onlarla napacağını biliyor ve bilir de lütfen siz karışmayın.

Esracskn

Boğozlamaktan kastım kedigillerin standart avının boynuna diş geçirip boğma hareketi. normal olduğunu biliyorum bir süre sonra ama 2 haftada başlaması tedirgin etti beni ilk gebeliği acemilikten herhalde

LadyAndCat

Hayır işte bu hareket o değil:)
Size biraz sert gelse de hiç karışmayın. O bilir napacağını.
Bebek kedileri Anneleri bu şekilde tutar ve taşır. Hatta bizler de bu şekilde tutabiliriz. En savunmasız oldukları tutuş şeklidir.
Çiftleşirken de bu şekilde çiftleşirler.