Mamalari Neyde Sakliyorsunuz

Bakiozdemir

Mamalari nerde sakliyorsunuz 10 kg filan

14 CEVAP

sarmanbirkedi

Kendi paketinde bırakıyorum paketi kapatıp üstüne ağırlık koyuyorum taze kalıyor

britishoglum

Ben hiç 10 kg şeklinde almadım. 3 ya da 5 kg şeklinde alıyorum genelde. Evde saklama kapları var onlara koyuyorum

britishoglum

Japon pazarı tarzı yerlerde çok güzel saklama kapları bulabilirsiniz. Aman sakın internetten kedi köpek mama saklama kabı diye aratmayın. Üzerine kedi köpek resmi yapıştırıp bi kabı iki katı fiyatına satıyorlar

Bakiozdemir

Bazi mamalarda kilit sistemi olmuyor suan aldigim mamada ayni sekilde 2 kg aldigim zamanlarda hep cam kavanozda sakladim hepsini camda saklasam bi sıkınti olurmu acaba

Anonymus552223

Kendi posetinde duruyor ama her gun acmiyorum poseti, 2 kilo alip saklama kabina koyuyorum sonra agzini kapatiyorum o kadar

Linsenpai

Ben cam kavanozlara koyuyorum büyük boy, baya taze kalıyor koku da yapmıyor sıkıca kapatınca

Linsenpai

Hiç sıkıntı olmaz, hatta cam içinde saklamak mamaların kendi plastik torbasından çok daha sağlıklı ^^

sarmanbirkedi

Cam sağlıktir plastikten daha iyi

anjelik123

10kg mama alıyorum küçük bi kabım var bir hafta kadar yetiyor ona dolduruyorm mamanın ağzı çıtçıtlı zaten havasını alıp kapatıyorum sorun olmuyor

dilaraxx

Hiçbirşey yapamıyorsanız bir kısmını alın içinden poşete koyun.Arta kalan kısmın ağzını bantlayın hava almasın

Suraemir

Vakumlu minik hurçlardan alsanız vakumlasanız da güzel saklanır ben hiç 10 kg almadım ama alsam sanırım böyle daha iyi olur

NSukun

Büyük kavanoza doldurup kavanoz bosaldikca poşetten çıkarıyoruz

BurakSph

Ağzı kilitli poşetlerden alıp yarım kiloluk porsiyonlara bölüyorum. Tüm havasını alıyorum.Daha sonra ekstra hava almasın diye 1 kilitli poşet daha ekleyip mamanın orijinal çuvalına koyuyorum. Orijinal çuvallarında kilitli sistem olduğu için mamalar hem taze kalıyor hemde porsiyonlara bölmüş oluyorum. Kardeşleriminde kendi evlerinde kedileri var ( toplamda 4 kedi) en son bu yöntemi bulduk. En verimli ve taze bu şekilde sakladığımız tespit ettik

hayvansever_

ben nd kullanıyorum onunda 10 kg mı çıtlı oluyor o yüzden taze kalıyor.