Bizimki Sürekli Miyavlıyor Kendi Kendine Vakit Geçirmeyi Bilmiyor

Suraemir

Arkadaşlar hamileyim son aylarımdayım artık oyuncakları var iki tane yeni oyuncakta aldım benimle oynamak istiyor gelip sürekli bana miyavlıyor kızgın kızgın alıştırmaya çalışıyorum evde olduğumdan bütün gün onunla ilgilenmemi bekliyor sabahları beni miyavlıyarak uyandırmaya çalışıyor hiç cevap vermiyorum yoksa hep cevap bekliyor kendi de oyun oynamıyor kendimce ona oyuncak yapıyorum ama benimle oynamak istiyor oda hep balkon kapısını açıyorum camın önünden baksın vakit geçirsin diye zamanla alışır umarım değil mi? Kendi kendine vakit geçirmeyi öğrenmesi lazım

14 CEVAP

britishoglum

Çocuğunuz doğduğunda ona da bu tepkiyi verecek misiniz? Sonuçta kedi artık sizin çocuğunuz sayılır. İlgi istiyorsa ilgilenin. Neden tek başına takılsın ki? Öyle olunca da sahipleriyle aralarındaki bağ kopuyor

BalliBadem

Gayet normal hepsi öyle Badem ben tuvaletteyken kapıda bekler annem yemek yaparken tezgahın yanındaki sandalyeye oturur izler kardeşim oyun oynarken gider kardeşime sataşır (:
Biz uyumadan uyumuyor mesela uykusu gelsede
Kedi oltası alın oturduğunuz yerden sallayın oynasın sıkıldığında hem yorulmazsınız hem birlikte vakit geçirmiş olursunuz

Anonymus552223

Ve sizin yasadiginiz yerde takilmak ister kediler bagimlilik degil bu. Bizimkiler de biz hangi odadaysak ordalar

Suraemir

İyide bütün gün oyun oynatamam ki saklambaç gibi oynuyoruz ya da ip yakalamaca gibi bütün gün çocukla da oynayan sanmıyorum oyuncaklar boşuna yok sürekli söyleniyor oda sürekli yanımda yatmak istiyor sürekli onunla oynayayım istiyor mutfakta yemek yapıyorum sürekli beni bekliyor bu kadarıda aşırı bağımlılık bir hayvan için

dilaraxx

Arada sizin de oynamanız gerekir.Kedilerin dili yok ama senden benden daha çok hissediyorlar her şeyi. Kendinize küstürmeyin hayvancağızı. Aynı şeyi nerdeyse çoğu kedi yapıyor.Sonra diyorlar ki kedim küstü bana bakmıyor konuşmuyor vs

Anonymus552223

Mutfakta da yanimda wcde de bana garip gelmiyor, bilemiyorum. Cocukla başta basbasa birakmayin tabi temkinli davranin ama çok da uzak tutup dislamayin bir noktada alismalari lazim birbirlerine

Anonymus552223

Ama şuan en çilgin zamanlari. Benim buyuk kedim 8 yasinda zorla oynatmaya calisiyom hiç orali olmuyor yattigi yerden pati atiyo oyuncaklara

Suraemir

Birde sürekli peşimde başka odaya gitsem hemen arkamda sizde de öyle mi? Psikolojik olarak bağımlılık ve kaybetme duygusu diyorlar gece tuvalete kalkıyorum mesela zor gelmezse oda geliyor bekliyor mutfakta yemek yapıyorum beni bekliyor sandalye de saçlarımın içinde uyumayı seviyor umarım bebeğimi kıskanmaz bebeğin beşiğini koyduk alışsın diye bazen odanın kapısını kapalı tutuyorum aşırı miyavlıyor ama giderek azalttı daha da alışır diye düşünüyorum ilk zamanlar bebekle başbaşa bırakmak çokta güvenli değil kardeşler bile kıskanabiliyor

Anonymus552223

Surekli kendi kendine olmaz. Arada bir 5 10 dkcik oynatirsiniz

Suraemir

Günde bir iki defa oynuyorum zaten kendi oynamak istemiyor o zamanda top atıyorum koşturuyor duruyor iple oynatmaya çalışıyorum değişik oyuncak aldım iki tane yok o miyavlayınca cevap ver sürekli onu sev onu istiyor sürekli uyuyoruz sabahın köründe hadi kalkın diye geliyor mesela ya da sürekli beni uyandırmaya çalışıyor

Suraemir

Biliyorum alışsın diye beşiği erken kurduk arasıra gece kapıyı kapatıyorum ki alışsın biz gece uyurken her yere atlayıp zıplayabiliyor çünkü

Anonymus552223

Kucuk kedi mi

Suraemir

Var oltamız şimdi başka bi şey bağladım ucuna onunla oynatıyorum hep aynı şeyden de sıkılıyorlar Allahım çocuk gibi :D 8 aylık

Suraemir

Zaten aşırı hareketli bir kediyi ama doğumdan sonra böyle ilgilenemeyeceğiz ister istemez ondan günde bir defa oynatmam lazım ki alışmalı biraz kendimi toparladığımda ve çocukta aynı şekilde anca o zaman