Lütfen Yardım Edin!

Feris

Arkadaşlar merhaba,
6-6,5 aylık erkek kedimi pazartesi günü kısırlaştırdım. Operasyon başarılı geçti akşama doğru hareketlenmeye başladı. Şu an yemesi, içmesi iyi durumda ama sabah erken saatlerde yüksek sesle acı acı miyavlamaya devam ediyor. Kısırlaştırdıktan sonra düzelir diye düşündüm ama azalma bile olmadı:) Acaba bizi uyandırmak için mi yoksa henüz operasyon yeni olduğu için mi miyavlama devam ediyor? Bizim için bu durum sorun değil ama komşularımız için rahatsızlık verici olduğunu tahmin edebiliyorum. Bu davranışını düzeltmek için neler yapabilirim? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Deneyimlerinizi paylaşırsanız hem beni hem de kedimi mutlu edersiniz:)
Teşekkürler

10 CEVAP

Feris

Her ne kadar oyun oynayıp aktif tutmak istesemde beyimiz aynı topun peşine iki kereden fazla koşmuyor:)) Yattığı yerden oyuncaklara pati atıyor.Ben sabredecegim aynı sabrı komşular da gösterir umarım:)))) Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Feris

Bu davranış operasyondan önce de vardı. Kızgınlık döneminde olduğu için böyle davranıyor diye düşünüyorduk. Sadece sabah saatlerinde böyle oluyor gün içinde normal herhangi bir sorunu yok ama bunu bir şekilde davranış edindi. Bundan vazgeçirmek istiyorum:(

Shaco

erkek kedilerde üriner yollarda yanma oluyor amilyattan sonra diye biliyorum onların oranın tamamı alınmıyor belli yeri alındığın için galiba ben erkek kedimi kısırlaştırmamıştım zamanında yaşlı şuan bilmiyorum dişi köpeğimi ksırlaştırdım antibiyotik hap amilyat yeri acısı içinde ağrı kesici hap kullandık 2 gün yattı ve konserve balığın içine karıştırarak verdim haplarını

Zeke

Araştırdığım kadarıyla bu durum gayet normal.
Kediler kısırlaştırdıktan sonra bir süre daha kızgınlıkta yapılan tavırlara devam ediyorlarmış. Alışkanlık.

Sabredin, tahminen 1 aya geçecektir.

NSukun

Bende üç hafta önce kisirlastirdim erkek kedimi bı süre aynı davranışları devam etti sanırım hormonların etkisi henüz geçmediği için ya da alışkanlık gereği zamanla azaldı o bagirma alışkanlığı şu an hiç rahatsız etmiyor geçer zamanla biraz sabretmek gerek

dilaraxx

bir sorunu olabilir veterinerle görüstünüz mü?

Shaco

önceki yazını okumamışım ama bununla alaklı olabilir şuankide ve attığım linkte size yardım edebilir

bbeyzvv

bazı kedilerde kızgınlık karakter gibidir hiç gitmez mesela benim oğlumu 1 yıl önce kısırlaştırdık hala aynı

Anonymus552223

Hormonlar atılana kadar devam eder. Yenisi üretilmeyecek