Alerji Başlamış Olabilir Mi ?! Lütfen Yardım

gayegoksin

10 aydır kedimle birlikteyim . Uyurken bile yüzümün üzerine koyar kafasını sürekli birlikteyiz . Son iki aydır boğazımda kaşıntı tarzı bir ağrı ve burnumda akıntıyla karışık bir tıkanıklık var . Corona sebebiyle hastaneye gidemememle birlikte sebebin bu olup olmadığını anlamak için kedimden ayrı da kalamıyorum çünkü ev değişikliği yaptığımız için çok tedirgin ve benden ayrı uyumuyor . Son 3 gündür de gözlerimde kaşıntı ve kuruluk başladı . Aynı zamanda roaccutane isimli bir sivilce ilacı kullandığım için onun kuruluk yan etkisi olabilir mi diye düşünüyorum çünkü diğer hastalarda sık görülen bir yan etki . Fakat diğer sorunları da düşündüğüm zaman acaba bu konuyla ilgili hassasiyet mi yaşamaya başladım diye düşünüyorum . Ne yapmamı önerirsiniz . Lütfen yardımcı olur fikirlerinize ihtiyacım var

3 CEVAP

Anonymus552223

Aslinda yan etki de degil arzulanan etki kurutmasi zaten. Sivulceleri kuruturken agiz buru da kurutuyor tabi. Burun kanamasi falan da gorebilirsiniz kuruluktan

Anonymus552223

Roaccutane mahvediyor insani onun yan etkisidir. Gecmis olsun

Linsenpai

Kız arkadaşımın da geçen sene kediye alerjisi çıktı ve doktorun verdiği ilacı kullanıyor baya azalttı bu kaşınma, kızarlıklık, hapşırma olayını. Çok yüzüne yaklaştırmıyor sadece kedisini. Ama roaccutane da çok yan etkisi var özellikle böbreklere, ondan da olabilir. Siz de çok öpüp koklamamaya çalışın bence durum kesinleşene kadar /: