İshal

merhaba herkese :)
kedim 1 haftadır yaklaşık olarak tuvaletini kabının kenarına veya hemen yanına (dışına) yapmaya başladı. ve eskiden uğraştığı titizlikte kabına dahi yapsa temizlemiyor. biraz da kakasında cıvıklık farkettim. turuncuya çalan bi kahverengi. baya da gazlı. onun dışında 12 gün önce kısırlaştırıldı. ama hali vakti yerinde çok güzel oynamaya yemek yemeye devam ediyor. ayrıntı vermemin sebebi bu durumla ilişkili olabileceğini düşündüğümden. bi davranış bozukluğu mudur ne yapmak gerekir. acaba bilgisi olan dönüş yapabilr mi sağlıklı günler dilerim.

14 CEVAP

NSukun

İshali durdurmak için pirinç lapası yapıp blenderdan geçirip yoğurt veya kefirle karıştırıp verin 1 fincan pirince 3 fincan su ekleyip pisiriyorsunuz mamasını kaldırın sadece onu yesin bir gün eğer parazit vs. Bı sorunu yoksa keser 3 kedide uyguladım daha önce ise yaradi

Zeke

Bence de kısırlaştırdınız diye minik bir davranış bozukluğu olabilir.
Buradaki evli ve kısır kedişlerin bazıları da öyle şeyler yapmış, zaman içerisinde düzelmiş:)

Zeke

2 mamayı karıştırıp verin.
İshalse de patates haşlayıp verebilirsiniz minik

ameliyat olduğu için ve tüy problemi olduğu için kısır somonlu mamaya geçtik çok da iştahla yiyor azar azar geçtik zaten ama şimdi ishali gazı geçmeyince üstüste kenara yapınca da endişelendim. çok sağolun yardımcı olduğunuz için

NSukun

Suyunu da çeşmeden vermeyin mümkünse o da etkiliyor bazen

psabrk

Benim kedimde ameliyatından sonraki 1 hafta boyunca ishal oldu.Veteriner tavsiyesi ile Viyo Reinforces aldım ve 3 gün içinde ishali kesti.
Açıkcası veterinerin dediğine göre ameliyatta verilen antibiyotiklerin etkisi nede olsa insanlarda fazla antibiyotik alınca ishal oluyor öyle düşünün :) Eğer bir an önce ishalisinin toparlanmasını istiyorsanız önerdiğim ilaçtan alabilirsiniz, 7 gün boyunca kullanabilirsiniz her gün 1 tane.Geçmiş olsunnn :)

dilaraxx

Mama değiştirdiniz mi?

evet mama değiştirdim ama yaklaşık 10 gün oldu ishali 3-4 gündür var o da aklıma geldi ondan sebep midir diye. acaba nasıl bir yol izlemem gerekir şu durumda

eğer mamadansa da mamayı tekrar değiştirmem mi gerekir

dilaraxx

bana kalırsa değiştirmeyin,değiştirecekseniz öyle mi yaptınız bilmiyorum ama,azar azar yeniden koyarak eski mamadan vermeye devam edin.devamlı mama değiştirmeyin

hali vakti enerjisi çok yerinde olduğu için hastalık kaynaklı düşünmedim ama pirinç ile patatesi deneyeyim. ama hiç mama vermeden bi zararı olurmu acaba

dilaraxx

İshal biraz azalana kadar öyle yapın.

tipsylalapoo

viyo ishale çok iyi geliyor

NSukun

Bir günden birşey olmaz ben kedimin birine 3 gün falan bişey vermedim yoğurt pirinç dışında iciniz rahat etmezse az miktar mama verebilirsiniz tabi benimki mama varken yoğurt pirinç yemiyordu o yüzden kaldirmistim